'Kardeşçe yaşadık ve yaşamaya devam edeceğiz'

'Kardeşçe yaşadık ve yaşamaya devam edeceğiz'

TBMM Başkanvekili ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Sağlam, "Tüm Kahramanmaraşlılar olarak kardeşçe yaşadık ve kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz" dedi.


Sağlam, Beyoğlu Belediyesi'nin Bababurun Kale Park Tesisleri'nde düzenlediği birlik yemeğine katıldıktan sonra, yaptığı açıklamada şöyle konuştu:


"Kahramanmaraş'ta herkes huzur ve güven ortamı içinde kardeşçe yaşar. Bizler 33 yıl önce de şimdi de tüm Kahramanmaraşlılar olarak kardeşçe yaşadık ve yaşamaya da devam edeceğiz. Maalesef, 1970'li yıllarda oynanan Oyunlar tekrar sergilenmek istenmektedir. Bu Oyunun aslını hepimiz biliyoruz. Kahramanmaraş'ta hemşehrilerimiz dışardan gelen provokatörlerin kışkırtması ile galeyana getirilen alevi ve sünni halkımız bir takım problemler yaşamıştır. Artık o günleri tekrar hatırlamak ve yaşamak istemiyoruz. Bugün görüyoruz ki yıllar önceki oynanan aynı senaryoyu tekrar ederek bizleri birbirimize düşürmeye çalışanlar var.


Ama artık bu oyuna vatandaşlarımız gelmeyecektir. Bu nedenle bu gün Kahramanmaraş'a giriş ve çıkışlar kontrol edilerek bazı olması muhtemel olayların önüne geçilmek amacı ile önlemler alınmıştır. Hiç kimsenin bizleri çeşitli etnik ayrımcıkları kullanarak birbirimize düşürmesine asla izin vermeyeceğiz. Kahramanmaraş'ta yaşayan alevi ve sünni vatandaşımız hoşgörü ve kardeşlik anlayışı içerisinde her gün birbirlerine biraz daha yakınlaşmaktadır. Meydana gelen huzur ve güven ortamını sarsacak hiçbir gelişmeyi istemiyoruz."


Beyoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş'un ev sahipliğindeki yemeğe; Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz,  AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Dr. Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Merkez İlçe Başkanı Necati Okay, İGM Başkanı Mustafa Özsoy, belde belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Ev sahibi ve başarılı Belediye Başkanı Osman Okumuş, davete gösterilen ilgi ve alaka için katılımcılara ayrı ayrı teşekkür etti.


 


 

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2011, 20:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23