Kemal Yavuz'un seçim bürosu açıldı

Kemal Yavuz'un seçim bürosu açıldı

Büyük Birlik Partisi (BBP)’nin Kahramanmaraş’tan Bağımsız Milletvekili adayı olarak göstererek destek verdiği Avukat Kemal Yavuz, Merkez Otobüs Durağı’ndaki seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşmada; “Partimizin Kahramanmaraş’ta 22 bin 500 oyu var, sizden 10 bin oy daha istiyorum. Azmettiğiniz takdirde bunu gerçekleştireceğinizden hiç kuşkumuz yok” diye destek istedi.

22 Temmuz Genel Seçimi’ne bağımsız adaylarla katılan Büyük Birlik Partisi (BBP)’nin Kahramanmaraş Milletvekili adayı Avukat Kemal Yavuz, 23 Haziran Cumartesi akşamı saat 18.30’da düzenlenen törenle; halk arasında Merkez Otobüs Durağı olarak bilinen Yeni Hükümet Caddesi üzerindeki seçim bürosunu açtı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, açılış duasının yapılması ile başlayan törende konuşan Bağımsız aday Kemal Yavuz, partililerinden destek isteyerek 10 bin oya ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Yavuz şöyle konuştu: “Tam bağımsız, aydınlık bir gelecek için bizde varız diyerek bu yola çıktık. Biliyorsunuz, Türkiye’de her seçim öncesi manipülasyonlar yapılarak milletin zihni bulandırılır. Hatırlayınız, bundan üç ay önceki siyasi tabloyu. Göstergeler 5 partinin TBMM’ye gireceğini gösteriyordu. Ancak Cumhurbaşkanlığı seçimi ve tırmanan terör olayları siyaseti alt-üst etti. İşte bu ortam içerisinde ben sizden tek bir şey istiyorum. Burada yaklaşık bin kişi var ve seçime de 28-29 günlük bir süre var. Hepinizden her gün bir oy kazandırmanızı istiyorum. Biliyorsunuz partimizin Kahramanmaraş’ta 22 bin 500 oyu var ve bu oy bağımsız milletvekili çıkartmamıza yetmiyor. Ben olmuşum veya başka biri olmuş önemli değil. Ancak 10 bin oya daha ihtiyacımız var. İşte kalan bu süreçte daha çok çalışıp, daha çok kişiye ulaşıp, milletimizin iradesini TBMM’ye taşımalıyız.”

Yavuz; “Ülkücüler ve milliyetçiler olarak AB ve IMF’ye hayır diyoruz.. ‘AB’ye ve IMF’ye hayır’ diyenlere sesleniyorum; gelin bizleri meclise gönderin ve bu AB ve IMF’den kurtulalım. AKP hükümeti ile AB ve İMF politikaları yüzünden güzel ülkemin hali ortada, biz bu gidişe son verebilmek için bizleri meclise gönderin” diye konuştu

AÇILIŞ ÖNCESİ KISA GERGİNLİK

Öte yandan; seçim bürosunun açılışı öncesi Emniyet güçleri ile bağımsız aday Kemal Yavuz arasında tartışma çıktı. Seçim bürosunun bulunduğu kentin en işlek caddelerinden Yeni Hükümet caddesinin, açılış nedeniyle toplanan vatandaşlar tarafından kapanması üzerine emniyet güçleri duruma müdahale etti. Yolu açmak isteyen polislerle partililer arasında kısa süreli tartışma yaşanırken, Av. Kemal Yavuz; “Bütün parti bürolarının açılışlarını görüyoruz. Her yerde kalabalıklar toplanıyor, bunları görmüyor muyuz. Sadece bize mi bir araya gelmek reva görülmüyor” dedi.

Bunun üzerine çıkan kısa süreli tartışma tatlıya bağlandı ve yolun belirli bir süre trafiğe kapatılarak, açılışın yapılmasına izin verildi. Ayrıca partililer, adayları Yavuz’u destekler nitelikte sloganlar atarak; “Yavuz Meclise, Meclise girmemiz engellenemez, Durma ilerle alperenler seninle, PKK’lı değiliz alperenleriz” diye slogan attılar.

‘MEMLEKETİN ÜZERİNE KARA BULUTLAR ÇÖKMÜŞTÜR’

BBP Genel Başkan Yardımcısı Edip Özbaş ise, “88 yıl önce olduğu gibi bu günde memleketin üzerine kara bulutlar çökmüştür. Ancak hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, o gün o bulutları dağıtanlar bu günde vardır. O gün, bağımsızlık meşalesini yakan mücahitlerden şimdi de vardır. İnşallah 23 Temmuz’da halkın gerçek iradesini TBMM’ye taşıyacağız” dedi.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ökkeş Şendiller ise şöyle konuştu; “Eğer PKK’nın yandaşları meclise girecekse, Muhsin’lerde, Kemal’lerde meclise girecek. Bunu kimse engelleyemez.”

Terör konusuna da değinen Şendiller; “Artık gereken neyse yapılsın ve somut adımlar atılsın. Çünkü milletin söz dinleyecek sabrı kalmadı. Çünkü her gün fidanlarımız devriliyor ve buna tahammül edecek gücümüz kalmadı. Artık bu kanı durdurun” dedi.

Konuşmaların ardından, seçim bürosunun açılışı gerçekleştirilirken, bağımsız aday Kemal Yavuz tebrikleri kabul etti. Yavuz, iddialı olduğunu tekrarlayarak şunları kaydetti:

YAVUZ: OY’UNU VER OYUN’U BOZ

“Seçim büromuzun açılışına gösterilen yakın ilgi ve alakaya teşekkür ediyorum. İnternet, e-mail ve mesaj gibi çağın nimetlerinden de azami bir şekilde yararlanarak tüm evlere ve insanlara ulaşmayı hedefliyoruz. Tam bağımsız Türkiye için, Türk Milliyetçilerini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşımak için, demokrasi ve insan haklarını daim kılmak için ve aynı zamanda ‘Yaşasın demokrasi, yaşasın tam bağımsız Türkiye’ diyenler için Kahramanmaraş seçim bölgesinden bağımsız milletvekili adayı oldum. Seçmenlerimizin ilgi ve desteğini bekliyorum. Bu konuda iddialıyım ve inşallah hayırlı olur. Vatandaşımız oy’unu vererek, oyun’u bozacaktır. Buna tüm kalbimle inanıyorum.” (Akşam Postası) (www.kanal46.tv)

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2007, 06:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63