Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi!

Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saldırıya uğrayan Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ı evinde ziyaret etti. Çıkışta açıklama yapan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ahmet Hakan'ı evinde ziyareti yaklaşık yarım saat sürdü. Kılıçdaroğlu, daha sonra Hürriyet Gazetesi'ne ziyarette bulundu. Çıkışta açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Bu saate kadar tepki vermemesi pek çok kafada ciddi soru işaretleri yarattı. Kendisine diktatör tanımı kullanılıyordu, o tanımı besleyen bir tutum içinde. Ondan kaçınması tavsiye ediyorum"dedi.


Kılıçdaroğlu, Ahmet Hakan'ı evinde ziyareti sonrası çıkışta; "Sağlık durumu gayet iyi, morali gayet iyi, güzel bir sohbetimiz oldu. Kendisine sadece benim değil, yüzbinlerce okurunun yazılarını beklediğimizi söyledim. Güzel bir sohbet oldu" dedi.Kanal46


"ADIM ADIM ŞİDDET BİR ANLAMDA BESLENDİ"


Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "Partiden ihraç edilmeleri gayet güzel, keşke Hürriyet'e ilk saldırı yapıldığında o milletvekilini de partiden ihraç etselerdi. Keşke ölümle tehdit edildiğinde ölümle tehdit edenler hükümet kanadından daha sert eleştiriye muhatap olsalardı. Ama bunlar olmadı. Adım adım şiddet bir anlamda beslendi" dedi.


"ONDAN KAÇINMASINI TAVSİYE EDİYORUM"


Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenen Kılıçdaroğlu, "Hepimizin beklediği birşey daha var. Bir ülkede önemli bir gazeteci saldırıya uğruyor ve o ülkenin cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan kişisi sessizliğini koruyorsa, bu ülkede demokrasi açısından bir sorun var demektir. Kendisine açık ne bir çağrı yapıyoruz. Demokrasiyi savunuyorsan medyanın özgürlüğünü savunuyorsan tepkini açık ve net gecikmeksizin ortaya koyacaksın. Bu saate kadar tepki vermemesi pek çok kafada ciddi soru işaretleri yarattı. Kendisine diktatör tanımı kullanılıyordu, o tanımı besleyen bir tutum içinde. Ondan kaçınmasını tavsiye ediyorum" diye konuştu.HÜRRİYET GAZETESİ'Nİ ZİYARET ETTİ


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hürriyet gazetesini ziyareti sonrası açıklama yaptı. 


Kılıçdaroğlu, "Hürriyet basın dünyamızın en önemli gazetesi. Hürriyet'e yönelik saldırıları her zaman kınadık, kınamaya da devam edeceğiz. Aslında hangi gazete olursa olsun hangi çizgide yayın yaparsa yapsın; medyaya özgürlüğü sağlamak, medyaya özgürlüğü tanımak, medyanın özgürlüğünü güçlendirmek hepimizin ortak görevi olmalıdır. Hürriyet'e yönelik saldırıları kınamak onlara geçmiş olsun dileklerimi iletmek için ziyarette bulundum" dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2015, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63