Kılıçdaroğlu'na yumruklu saldırı

Kılıçdaroğlu'na yumruklu saldırı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na TBMM'de yumruklu saldırı oldu.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bazı milletvekilleriyle birlikte makamından çıkarak, partisinin grup toplantısına katılmak üzere TBMM'deki makamından ayrıldı.


Grup toplantı salonunun bulunduğu yere doğru yürüyen Kılıçdaroğlu'na burada bir kişi yumruklu saldırıda bulundu. Saldırı'da Kılıçdaroğlu'nun gözlüğünün düştüğü görüldü.


KORUMALAR ETKİSİZ HALE GETİRDİ


Saldırgan, Kılıçdaroğlu'nun korumaları tarafından etkisiz hale getirildi. Bu sırada saldırganla partililer arasında arbede yaşandı. Saldırganı partililerin elinden BDP'li milletvekilleri aldı. Saldırgan daha sonra Meclis polisi tarafından gözaltına alındı.


Kılıçdaroğlu, yeniden TBMM'deki makamına döndü. Bir süre makamda kalan Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantı salonuna geçti. Salona gelişinde "Başbakan Kemal" sloganıyla karşılanan Kılıçdaroğlu, partililer tarafından uzun süre alkışlandı.


CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Kılıçdaroğlu'nu kürsüye davet ederken, saldırıyı kınadı.


Bu arada, Kılıçdaroğlu'nun saldırı öncesi grup salonuna gelişi sırasında, BDP'nin grup toplantısı sona ermişti. Saldırganın BDP'li olduğu yönündeki iddialar üzerine BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, gazetecilere yaptığı açıklamada, "CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile merhabalaştık. O anda saldırı gerçekleşti, bizden biri değil" dedi.


AK PARTİ'DEN İLK AÇIKLAMA


CHP Lideri'ne yönelik saldırının ardından AK Parti'nden ilk açıklamayı Grup Başkanvekili Mahir Ünal yaptı. TRT Haber'e açıklamalarda bulunan Ünal, saldırının tasvip edilemez olduğunu söyledi ve kınadı. 


ASLA GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ


Kılıçdaroğlu, kendisine yönelik yumruklu saldırıya ilişkin, "Herkesi sükunete davet ediyorum. Demokrasi yolu engellerle doludur. Bu CHP liderine yapılan ilk saldırı değildir. Rahmetli İsmet İnönü'ye de taşlar atıldı ama bir tek hedefimiz var; bu ülkeye sağlıklı bir demokrasiyi ya getireceğiz ya getireceğiz. Baskılar, şiddet bizi engelleyemez biz hiç kimsenin önünde diz çökmemiş bir gelenekten geliyoruz. Öyle birisi yumruk atacak. Biz geri adım atacağız asla atmayacağız inançlarımızdan asla vazgeçmeyeceğiz" dedi.


SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELLİ OLDU


TBMM İdare Amiri ve CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir, Kılıçdaroğlu'na yumruklu saldırıda bulunan şahsın adının Orhan Öğüt olduğunu bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2014, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66