Kılıçdaroğlu'ndan çok sert tepki!

Kılıçdaroğlu'ndan çok sert tepki!

Tayyip Erdoğan'ın erken seçim tarihini açıklamasına tepkiler gelmeye devam ediyor.


Açıklamanın ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan da sert bir tepki geldi. YSK'nın henüz tarih açıklamadan Erdoğan'ın bu açıklamayı yapmasını 'Devletin çivisi çıktı' şeklinde yorumladı.


Posta Gazetesi'nin haberine göre, Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın erken seçim tarihi açıklamasına “Cumhurbaşkanı dünkü açıklamasıyla devletin çivisinin çıktığını resmen ilan etti” dedi.


Kılıçdaroğlu, Posta'dan Candaş Tolga Işık'a konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim tarihini 1 Kasım olarak açıklamasına CHP lideri Kılıçdaroğlu şu tepkiyi gösterdi:


"Cumhurbaşkanı'nın yargıya saygısı olmadığını biliyorduk ama bu kadarını beklemiyorduk. YSK böyle bir karar almadan Cumhurbaşkanı hangi yetkiyle çıkıp seçim tarihi açıklıyor? Hukuk devletinde bu olmaz. Herkesin anayasal sınırları var. Böyle bir açıklama ne o sınırlara ne de devlet ciddiyetine sığar. Hani bir ifade vardır ‘Devletin çivisi çıkmış’ diye. Cumhurbaşkanı dünkü açıklamasıyla devletin çivisinin çıktığını resmen ilan etti. Ortada bir anayasa var ancak o anayasa en başta Cumhurbaşkanı tarafından ihlal ediliyor. Ve daha da acısı biz bu ortamda seçime gidiyoruz."

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2015, 07:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63