Kiraz: “Halkımız 1 Kasım'da ders verecektir”

Kiraz: “Halkımız 1 Kasım'da ders verecektir”

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Fehmi Kiraz terör saldırılarını kınadı.


Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili aday adayı Fehmi Kiraz terör saldırılarını kınadı. Çözüm sürecinin ve AK Parti hükümetini eleştiren Kiraz, acıların sonlanmadığını aksine artarak devam ettiğini belirtti. Kimse karamsarlığa kapılmasın Milliyetçi Hareket Partisi geliyor" dedi.


7 Haziran Seçimlerinde Milletvekili adayı olan ve görevini başarı ile yürüten Milletvekili Aday Adayı Kiraz, Türkiye´nin çok zor bir süreçten geçtiğini ifade ederek, "Kimse karamsarlığa kapılmasın. 1 Kasım´daki seçimler Türkiye´nin normalleşmesini, devlet geleneğinin tekrar tesis edilmesini sağlayacak" dedi.


Dağlıca ve Iğdır'dan gelen şehit haberleriyle Türk milletinin yüreklerinin feryat ettiğinin altını çizen Kiraz, yaşanan sürecin tek sorumlusunun AK Parti iktidarı olduğunu söyledi.


 Türk milletinin çözüm süreci gerçeğini anlaması gerektiğini vurgulayan Kiraz; "Hükümete göre teröristler ülkeyi terk edeceklerdi. Onların arayıp da bulamadığı zaman kazanma böylece sağlandı. Nitekim o zaman onlara verildi. Yani güçlenmelerine silahlanmalarına adeta müsaade edildi.


Öyle ki güneydoğudaki bazı şehirlerde şehir yapılanması sağlandı.  Kendilerince bu örgüt meydanı boş bulunca, Suriye üzerinden çok yüklü miktarlarda patlayıcı Türkiye’ye rahatça sokuldu.  Tabi sadece patlayıcı mı her türlü silah depo yapıldı" ifadelerini kullandı.


Son günlerde artan terör saldırılarının çözüm süreci kapsamında güçlenen PKK'nın tekrar silahlanmasından kaynaklandığına dikkati çeken Kiraz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "400 milletvekili alınsaydı bunlar olmazdı" şeklindeki sözlerine tepki gösterdi.


 Devlet olarak o bölgede otorite kurulması gerekirken, barış süreci diye kameralar karşısında konuşanların bugün suçlu olduklarını bildikleri için ya susmayı ya da birşeylerin arkasına sığınarak günü kurtarma hesapları yaptıklarını ileri süren Kiraz, şöyle devam etti:
“Oslo'da yaptıkları anlaşma ile "O bölgelerdeki tüm sorumluluğu sıkıntı çıkartmayacak Valilere vererek, askerin terörle mücadelede zaman kaybı yaşamasına neden oldular. PKK'yı bazı bölgelerde yol keserek yol kontrol merkezleri oluşturarak kimlik sorar hale getirdiler.
Hatta ehliyete ruhsata bakarak yakında sürücülere kendilerince ceza kesecek kadar yetkili olduklarını sanacaklar. Kısacası Önce o bölgeyi halkın yaşaması için güvenli hale getirmek gerekir. Halkı PKK baskısından kurtarmak gerekir.
İşte 1 Kasım önemli bir gün olacak, ülkemizi bu hale getiren AK Parti’ye halkımız gereken dersi sandıkta verecektir. Kimse karamsarlığa kapılmasın milli birliği beraberliği sağlayacak olan MHP iktidarı geliyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2015, 14:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63