Kısacık: 'Tek rakibimiz mantalite'

Kısacık: 'Tek rakibimiz mantalite'

Demokrat Parti (DP) Kahramanmaraş Belediye Başkan adayı İlyas Fatih Kısacık, seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Çalışmalarında vatandaşların, kendisine olan ilgisinden de bir hayli memnun olan Kısacık, Envar İnşaat tarafından yapılan Armada Evleri’nin açılışına katıldı.

Örnek daireleri gezerek incelemelerde bulunana Kısacık, tenis oynayıp spor bisikletine bindi, daha sonra ise Kahramanmaraş Kamyoncular Derneği’nde nakliyecilerle bir araya gelerek, kamyon şoförlerinin sıkıntı ve şikâyetlerini dinledi.

Bu ziyaretinin ardından Kanuni, Sütçü imam ve Divanlı mahallelerinde yaptığı toplantılarda Kısacık, Kahramanmaraş’ta birçok kişinin Belediye Başkanlığı seçimlerinde adaylara değil de Ankara’ya oy verme eğilimlerinden vazgeçemediklerini, bunun Kahramanmaraş adına yanlış bir mantalite olduğunu öne sürdü.

Kısacık, bir önceki seçimlerde Kahramanmaraş’ın AKP’ye en çok oy veren il olduğu halde, bu oyların karşılığında memlekete gelen bir yatırımın olmadığını, ayrıca Belediye seçimlerinde önemli olanın Ankara değil, Kahramanmaraş’taki adayların kalitesi olduğunu söyledi. Kısacık şöyle konuştu:

“Kaldı ki; Kahramanmaraş’ın sorunlarını Ankara benden daha iyi göremez ve bilemez. Kahramanmaraş’taki fakirliği ben Ankara’dan daha iyi bilir ve anlarım. Hemşerilerime söz veriyorum şehrime ve yoksuluma sayın başbakandan daha çok sahip çıkacağım. Yerel seçimlerdeki bu merkeziyetçilik memlekete zarar verecek. Kahramanmaraş yerel seçimlerde bu yanlışlığı yapmayacak.” (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2009, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67