KKTC'den Erdoğan'a maaş tepkisi!..

KKTC'den Erdoğan'a maaş tepkisi!..

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın KKTC’deki maaşları gündeme getirmesine tepki gösterdi.

Denktaş, tarım üreticileri ile yaptığı bir toplantıda, Başbakan Erdoğan’ın, KKTC Başbakanı İrsen Küçük ile yaptığı görüşmede gündeme getirdiği maaş eleştirisine tepki gösterdi.

Erdoğan’ın sözlerinin Kıbrıslıları küçük düşürdüğünü savunan Denktaş, Erdoğan’ın Başbakan İrsen Küçük’ün “maaşını sorgulamasının” da kabul edilemez olduğunu vurguladı. Denktaş, “Bir basın toplantısında benim Başbakanıma dönüp, ‘Sen ne kadar maaş alıyorsun’ diye soracaksın… Benim Başkanım da ürkek sesle yanıt verecek. Bu kabul edilemez. Mesele ne kadar maaş aldığı değildir. Mesele, Türkiye kamuoyunun önünde bana bu sorunun sorulmasıdır. İkide bir gönderilen paraların başımıza kakılmaması gerekir” dedi.

Denktaş, Kıbrıs Türkü’nün gelmiş geçmiş en büyük gücünün her zaman Anadolu insanı olduğuna da dikkat çekerek, “Benim gördüğüm bu hassasiyete bir saldırı vardır. Bu hassasiyet bittiği andan itibaren bizim de işimiz biter” ifadelerini kullandı.

DP Genel Başkanı Denktaş, insanların birbirinin maaşını sorgular duruma gelmesinin tehlikeli olduğunu da ekledi. (ANKA)

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2010, 08:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63