K.Maraş milletvekili Güvenç: Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç: “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Gelirsin konuşursun anlatırsın, ama Allah için deyin ki heybende ne var? Sizler 2002’den önce ne yaptınız ki bugün ortadasınız? İkinci soruyu da sorun. Hangi tecrübe ile hangi sevdayla, hangi ruhla, hangi birikimle bize ne vaat ediyorsunuz deyin” dedi.

K.Maraş milletvekili Güvenç: Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz

Partisinin Göksun ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen toplantısına katılan Güvenç, önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’de ki beka sorunundan, muhalefetin bilgi birikim eksikliğinden bir çok konuya değinen Güvenç: “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Gelirsin konuşursun anlatırsın, ama Allah için deyin ki heybende ne var? Sizler 2002’den önce ne yaptınız ki bugün ortadasınız?  İkinci soruyu da sorun. Hangi tecrübe ile hangi sevdayla, hangi ruhla, hangi birikimle bize ne vaat ediyorsunuz deyin. Biz diyoruz ki; yaptıklarımız yapacaklarımızın senedidir. Yanımızda evladınız Hüseyin Coşkun Aydın var. Gururla, zevkle, inanarak elini kaldırıyorum. Ben biliyorum ki yemedi, içmedi, çalmadı, çırpmadı. Gücünün yettiği kadar seni dinledi, 5 yıl boyunca sana hizmet etmeye çalıştı. Yetişemediği oldu, hatası oldu, ama ben inanıyorum ki Allah rızası için sana hizmet etmeye çalıştı. Bu çok önemli. Aman ha diyorum boş lafla iş yapılmaz” dedi.

YERLİ VE MİLLİ HAREKAT BİR ARAYA GELDİ

MHP ve AK Partinin bir araya gelerek oluşturduğu Cumhur ittifakına değinen Güvenç şöyle konuştu: “Bu ülkede beka sorunu var diyenler bir araya gelmiş. Kalbinde başka bayrak sevdası olmayanlar bir araya gelmiş. Görüş ayrılığımız olabilir ama demişiz ki; başka Türkiye yok. Gidecek başka yerimiz yok. Ülkücü de bunu demiş, AK Partili de bunu demiş, Bahçeli de bunu demiş Tayyip Erdoğan da bunu demiş. Başka Türkiye yok, başka memleketimiz yok, gömülecek bir karış başka toprağımız yok. O yüzden biz bir aradayız.

BİR AYAKLARI KANDİLDE

Ya bunlar, ya bunlar? Aday açıklamışlar şimdi bir ayakları kandilde. Ben bugün konuşacağım. Yarın seçimden sonra fayda etmeyeceğini biliyorum. Bugünden söylemem lazım. 7 Hazirandan sonra AK Partiye çoğunluğu kaybettirince HDP’li Kandilin temsilcisi olan kadınla CHP’nin temsilcisi iyi salladık bunları dedi mi? Her CHP’li evden bir tane HDP’ye oy gidecek demediler mi? Bugün Ankara’da, İstanbul’da bu HDP denen parti aday çıkarıyor mu çıkartmıyor mu? Çıkartmıyor. Peki, Diyarbakır’da, Van’da, CHP aday çıkartmayacak. Ben sana bunu dersem niye alınıyorsun, niye utanıyorsun, bana kızıyorsun. Ben utanmıyorum biz, MHP ile beraber yürüyoruz bu Ülke için. İki lider bir araya geldi dedi ki; bu işin şakası yok, bu ülkenin üzerine oyun oynanıyor biz beraber yürüyeceğiz dedi. Allah’a şükür Cumhurbaşkanlığı seçimini birinci turda yaptık. Referandumu yaptık ve bugünde buradayız. Bugün Ericek’ten gelen tüm kardeşlerime, MHP’li, Ülkücü kardeşlerime, AK Partili kardeşlerime hepinize sevgimi hürmetlerimi sunuyorum”

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 10:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
AKPLİ
AKPLİ - 2 yıl Önce

Siz ne yaptınız vekilim her yer suriyeli oldu.Ne vaat ettinizde yerine getirdiniz her seçimden önce hızlı tren geliyor memlekte seçimden sonra geri gidyor.Hangi birini sayayım

SIRADAKİ HABER

banner63