KMESOB'dan siyasete yakın ilgi

KMESOB'dan siyasete yakın ilgi

29 Mart 2009 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere 61 gün kalırken, Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (KMESOB) 4 yönetim kurulu üyesi de siyasette etkin bir yer alabilmek için iki ayrı partiden belediye meclisi aday adaylığı müracaatında bulundu.

KMESOB Yönetim Kurulu üyelerinden ve geçen sezon Fidanspor’un başkanlığını da yapan, şu anda ise Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Yönetim Kurulu üyesi olan Eshabil Nalbantbaşı, MHP Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı görevinden geçen günlerde istifa ederek Belediye Meclisi aday adayı oldu. Küçük Sanayi Sitesi’nin önde gelen esnafları arasında da yer alan ve Küçük Sanayi Sitesi site Yönetim Kurulu üyeliği de bulunan Nalbantbaşı’nın MHP listesinin ön sıralarında yer alması bekleniyor.

Azmi Becerekli’nin kaybettiği seçimde Kuyumcular Odası başkanlığına seçilen ardından da Ahmet Kuybu’nun başkanlığındaki yönetimde yer alarak KMESOB Başkan Yardımcısı olan ancak esnafları tarafından başkanlığına pek te olumlu not verilmeyen H. Mustafa Öz ise, AK Parti’den belediye meclisi aday adayı oldu. Lise mezunu olan Öz’le ilgili olarak; “Belediye Meclisi’nde yer alacak hatta başkan yardımcısı bile olacak, Poyraz söz vermiş” şeklindeki spekülasyonlar geçen günlerde kent siyasi kulislerinde yer almış ancak konuyu ilettiğimiz Başkan Poyraz ise; “Böyle bir şey kesinlikle söz konusu değildir. Kimseye bu yönde verilmiş bir sözüm yok” diye konuşmuştu.

Yine KMESOB Yönetim Kurulu üyesi ve Fırıncılar Odası Başkanı olan Erol Güneş ile Marangozlar Odası ve KMESOB Yönetim Kurulu üyesi olan Enver Çelebi de AK Parti’den Belediye Meclisi aday adaylığına müracaatlarını yaptı. (www.kanal46.com)
Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2009, 08:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Gençtürk
Mustafa Gençtürk - 12 yıl Önce

Kuyumcular odasının son seçiminde herkes biliyor ki Azmi Bey karşısında kim aday gösterilir ise gösterilsin seçim kazanırdı. Sıradan bir atölyeci olan şimdiki başkan, aday gösterilerek seçimi kazandı. seçimi kazanmasında da en büyük pay sahiplerinden birisi a kadir kütükçü dür. sonra da birliğin yönetiminde yer alarak başkan yardımcısı oldu. ondan sonra bir havalar bir havalar.....Ama son aylarda kütükçünün desteğini çektiğini de herkes çok iyi biliyor....kütükçü aynı zamanda son kongrede merkez ilçe yönetimine girdi....sizce arasının iyi olmadığı ve desteğini çektiği birisinin belediye meclisine yazılmasına sıcak bakarmı....hemde bu kadar üniversite mezununun listeye girebilmek için yarıştığı bir ortamda bir lise mezununun başkan yardımcısı yapılacağına hiç ama hiç ihtimal verirmisiniz....olmyacak duaya amin denmez.....bu arada atasözlerini de unutmayalım..........selam ve saygılar......

ismail şahin
ismail şahin - 12 yıl Önce

Mustafa öz bugüne kadar bu şehir için ne yapmışta belediye başkan yardımcılığını düşünüyormuş.belediye meclisine bile yazılması hata olur.Gerçi Ahmet Kuybu da bir ara milletvekilliği,belediye başkanlığı vs.nevarsa hepsini düşünüyordu ama elde var sıfır.bu arada Ahmet Kuybunun önceki gün bir cenazede çekilmiş resmini gördüm.mezarlığın içerisinde bile şemsiyesini koruması tutuyor.AYIP.Sayın Mustafa POYRAZ ın meclis üyelerini seçerken dikkatli olması lazım.Lütfen dikkat sayın başkanım.saygılar

SIRADAKİ HABER

banner63