Köşk'te var, Meclis'te niye olmasın?

Köşk'te var, Meclis'te niye olmasın?

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Cumhurbaşkanı Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün yeni yasama yılı açılışına gelmesiyle ilgili "Köşk'te var, Başbakanlık'ta var. Meclis'te niye olmasın?" dedi.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni yasama yılı resepsiyonunda gazetecilerin sorularını yanıtladı. 


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın demokratikleşme paketinde açıkladığı seçim sistemi alternatifleriyle ilgili düşüncesi sorulan Bahçeli, "Bunlar topluma sunulmuş alternatif değil. Gerçek niyetini kamufle eden bazı öneriler ortaya koymuş oluyor sözde" ifadesini kullandı. Bahçeli, yüzde 10 seçim barajının hala uygulandığını vurguladı. 


Paketteki konuların yasal düzenleme, yönetmelik ya da idari tasarruf olarak uygulanacağının söylendiğini dile getiren Bahçeli, "Bunlarla ilgili neyin ne olacağına dair detay bilgi yok. Önümüzdeki günlerde göreceğiz. Şimdi tek bilinen birşey var, PKK taleplerinin demokratikleşme paketi olarak topluma sunulması halidir. Bizi de en fazla düşündüren kısım burasıdır" diye konuştu. 


Bahçeli, "PKK ya da siyasi uzantısı memnun olmamış görünüyor" sorusunu, "Rol paylaşımı olarak bakınız. Aşırı derecede memnun olsalar herhalde toplumsal infial olur" şeklinde yanıtladı. 


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bugünkü yeni yasama yılı açılış konuşmasında "siyasete göz kırptığı" yorumlarının yapıldığının belirtilmesi üzerine Bahçeli, "Sizin dediğiniz gibi olsa, siyasetin içindeki adam karanlıkta göz kırpmış gibi olur " ifadesini kullandı. 


Devlet Bahçeli, Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün yeni yasama yılı açılışına gelmesiyle ilgili olarak, "Tartışma bitmiş vaziyette. Köşk'te var, Başbakanlık'ta var. Meclis'te niye olmasın?" dedi. Bahçeli, Zonguldak'ta başörtülü belediye başkanı adaylarının olduğunu anımsattı. (AA)

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2013, 06:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67