'Kral değil, hizmetkarınızım'

'Kral değil, hizmetkarınızım'

Başbakan Erdoğan, Okmeydanı Spor ve Eğitim Vakfı Spor Tesisleri'nin açılışında bir konuşma yaptı. Erdoğan, konuşması sırasında yapılan "Başbakanın kralı Kasımpaşalı" tezahüratlarına "Ben kral değilim. Sizin hizmetkarınızım" şeklinde yanıt verdi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Okmeydanı Spor ve Eğitim Vakfı Spor Tesisleri'nin açılışında konuşma yaptı.


Tesislerin yapıldığı alanın kendisi için çok anlamlı olduğunu belirten Erdoğan, "Bu alan, malum taş, toprak bir alandı ve burada yaklaşık 15 yıl ben top oynadım. Çocukluğum bu alanda geçti. Zaten evimiz, doğduğumuz, büyüdüğümüz yer hemen şuracıkta, 500 metre arka planda. Orada doğdum, orada büyüdüm. Çocuklarımızı orada büyüttük. Allah 4 çocuk lütfetti, hepsi de burada Kaımpaşa Kaptanpaşa Mahallesi'nde" diye konuştu.


Erdoğan, tesisin yapıldığı yerlerin dutluk olduğu, şu andaki evlerin bulunmadığı, ok işaret taşlarının bulunduğu zamanları bildiğini ifade ederek, şu anda o taşlardan sadece 26'sının olduğunu söyledi.


"Buradan Fatih'in orduları sefere çıkardı ve burada okçuluk, ok atışları yapılırdı. İşte şimdi tarih ayağa kalkıyor" diyen Erdoğan, tarihi bugüne taşıyan Okçular Vakfı 'na teşekkür ederek, tesisin ülke ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diledi.


Erdoğan, açılışa katılanların, "Başbakanın kralı Kasımpaşalı" tezahüratları üzerine, "Ama tabii ben kral değilim. Sadece milletimin oylarıyla iş başına gelmiş bir başbakanım. Sizin hizmetkarınızım, efendiniz değilim" ifadelerini kullandı. AA


 

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2013, 06:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63