Kurtulmuş: 'Sakın ha Yüksek Mahkeme'ye gitme'

Kurtulmuş: 'Sakın ha Yüksek Mahkeme'ye gitme'

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, anayasa değişikliği teklifini Anayasa Mahkemesi'ne götüreceklerini açıklayan CHP'ye, "Sakın ha" uyarısında bulundu.

"Efendim millet karar verdi ama ben beğenmiyorum bunu. Hatta millet karar vermesin, diyerek sakın ha bu referandum konusunu Anayasa Mahkemesi'ne götürmeyin." diye seslendi. Aksi takdirde CHP'nin bir kere daha AK Parti'nin ekmeğine yağ süreceğini savundu.

Çeşitli ziyaretler için geldiği Elazığ'da havaalanında gazetecilerin sorularını cevaplayan Kurtulmuş, önceki gün CHP'ye yaptığı, "Bir kere de millet iradesiyle zıtlaşmayın." çağrısını tekrarladı. SP lideri, Tanzimat'tan bu yana 'milletin ev sahibi mi yoksa kiracı mı olduğunu' bilmediği tezini de yineledi. Şu anda anayasa tartışmaları çerçevesinde yaşanan asıl tartışmanın da bu olduğu görüşünün altını çizdi. Numan Kurtulmuş, Parlamento'da birinci tur oylamaları tamamlanan anayasa değişikliği teklifinin bir reform mahiyetinde değil, 12 Eylül anayasasına 'yama' mahiyetinde olduğunu savundu. Saadet Partisi olarak Anayasa'nın bütünüyle değiştirilmesini teklif ettiklerini hatırlatırken bunun yolunun da 'Anayasa Meclisi' oluşturulmasından geçtiğini sözlerine ekledi.

ZAMAN
METİN EROL - ELAZIĞ

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2010, 06:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66