Mahçiçek te başvurusunu yaptı..

Mahçiçek te başvurusunu yaptı..

Kahramanmaraş Belediyesi eski Başkanı ve 22. Dönem Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Hanefi Mahçiçek, Ak Parti’den Belediye Başkan aday adaylığı için partiye başvurusunu yaptı.

Bugün Saat 13.30’da Ak Parti İl Başkanlığı’na gelen Mahçiçek, müracaat dosyasını Ak Parti İl Başkan Vekili Mustafa Sarıkaya’ya sundu. Mahçiçek'e yakın isimlerden Ali Bekereci, Akif Çaylıoğlu, Kasaplar Odası Başkanı Faruk Döner, Mehmet ve Metin Avşar ve Kipaş'ın eski Personel Müdürü Sedat Kazancı'nın yanısıra partililerin de hazır bulunduğu müracaatta konuşan Mahçiçek, 30 yıllık bir memuriyetin ardından, 3,5 yıl Belediye Başkanlığı, 5 yıl Milletvekilliği yaptığını belirterek; “Deneyimlerimi Kahramanmaraş’a aktarmak için yeniden Belediye Başkanlığı görevine talibim” dedi.

Yerel yönetimler konusunda Kahramanmaraş’ta neler yapılması gerektiğini bildiğini ifade eden Mahçiçek; “ Yapılması gereken icraatlar, giderilmesi gereken eksiklikler ve proje üretme noktasında kendimize olan güvenimiz tamdır. Kafamız gayet berrak ve net. Neler yapacağız, hangi alanlardan başlayarak öncelikli olarak bu memleketin neye ihtiyacı var tespit ederek, ardından da onları realize edeceğiz ve gerçekleştireceğiz. Tabi bunların olması için öncelikle bu görevin bize tevdi edilmesi lazım” diye konuştu.

Aday adaylarına da başarı dileklerinde bulunan Mahçiçek; “Bütün aday adayı arkadaşlarımız değerlidir, kıymetlidir, medeni insanlardır, seviyeli insanlardır. Bu memlekete hizmet kampanyası başlattığımızda hep beraber hareket edeceğiz. Bu aşamada daha fazla bir şey söylememize gerek yok. Kafamızda neler olduğunu, neler düşündüğümüzü, bu memleket için neler yapılması gerek, hangi sektörlere ağırlık vermek gerek, bu memleketin ihtiyaçlarına göre sıralamasını yapıp, Allah kısmet eder, bu görev bana tevdi edilirse daha açık bir şekilde projelerimizi, düşüncelerimizi anlatırız” ifadelerini kullandı.

Mahçiçek, neden geç müracaat ettiği konusunda yöneltilen bir soruya ise şu şekilde cevap verdi: “Zamanlama olarak dikkat etmek gerek. Bir takım gelişmeleri gözlemlememiz değerlendirmemiz lazımdı. Belli bir saydamlık olduktan sonra karar vermemiz gerekti. Dolayısıyla gözlemlerimizin ardından bu kararımızı fiiliyata geçirdik.”

İl Başkan Vekili Mustafa Sarıkaya ise, 29 Mart Yerel Seçimlerine daha iddialı hazırlandıklarını belirterek; “2004 yılında yapılan yerel yönetim seçimlerinden daha fazla oy alacağımıza, daha başarılı çıkacağımıza inanıyorum. Tüm adaylarımıza başarılar diliyor, aday olacak arkadaşımıza da tüm teşkilat mensupları olarak destek vereceğimizi ifade ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından İl Başkan Vekili Mustafa Sarıkaya’ya müracaat dosyasını sunan Mahçiçek, 1999-2002 yılları arasında Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı ve 2002-2007 yılları arasında Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilliği görevlerinde bulundu. (www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2008, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63