Meclis 246 kamera ile izlenecek

Meclis 246 kamera ile izlenecek

Meclisteki insan ve araç trafiği, 5'i termal olmak üzere 246 kamerayla 24 saat boyunca takip edilecek. TBMM'de, TBMM ile Türk Telekom arasında imzalanan protokol kapsamında kurulan Kamera Güvenlik Sistemi, düzenlenen bir törenle hizmete girdi. Törende konuşan, TBMM Başkanı Köksal Toptan, TBMM'de güzel bir yeniliğe tanıklık ettiklerini, projeye eski Meclis Başkanı Bülent Arınç döneminde başlanıldığını, kendi dönemlerinde de uygulamaya geçtiğini anlattı.

Meclis kurulduğundan bu yana, endişeye neden olacak, güvenlik açısından bir olumsuzluğa şahit olunmadığını ifade eden Toptan, daha güvenli bir ortama kavuşturulması için, böyle bir projenin hayata geçirilmesinin elzem olduğunu söyledi. TBMM Başkanı Toptan, ''İnşallah 246 kamera, önümüzdeki aylarda, yıllarda hiçbir olumsuzluğu görüntülemeyecektir. Yenilenen bilişim altyapısıyla da inşallah hep güzel haberler gelecektir'' dedi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da TBMM ile Türk Telekom arasındaki protokolün geçen yıl imzalandığını, böylece Mecliste bilişim altyapısının modernleşmesi sürecisinin başladığını söyledi. Türkiye'nin bilgi toplumuna gidiş yolunda aldığı mesafelere bakıldığında geniş bant internet erişiminin önemli olduğunu kaydeden Yıldırım, Bugün Türkiye'de 6 milyon internet abonesi, 37,5 milyon milyon internet kullanıcısı olduğunu bildirdi.

Kamera Güvenlik Sistemi ile ilgili bilgi veren TBMM Bilgi İşlem Müdürü Zeki Çiftçi, sistemin, TBMM ile Türk Telekom arasında 2008'de imzalanan protokol kapsamında, hibe olarak Türk Telekom tarafından yapıldığını bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2009, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63