Mehmet Sağlam'ın dediği (mi) oluyor!

Mehmet Sağlam'ın dediği (mi) oluyor!

Kahramanmaraş İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini şu anda vekaleten yürüten başarılı Vali Yardımcısı Abdullah Şahin’in bu makama asaleten atanması yönünde AKP milletvekillerinin uzlaşmaya vardıkları öne sürüldü.

Halk arasında bölge hastanesi olarak bilinen 400 yataklı Devlet Hastanesi’nin adeta yılan hikayesine dönen ihalesini onaylamaktan imtina eden yani kaçınan Genel Sekreter Mustafa Bolat’ın buradan emekliye ayrılarak daha sonra Amasya’ya Genel Sekreter olarak atanması üzerine bu önemli makama çok sayıda isim göz dikti.

AKP Kahramanmaraş Milletvekili Fatih Arıkan, akrabası Dr. M. Reha Hüdayioğlu’nu İl Sağlık Müdürlüğüne getirmesinin ardından, bir diğer akrabası olan ve Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapan Servet Vural’ı Genel Sekreter yapmak istediyse de bunda başarılı olamadı.

Bununla birlikte; diğer vekil Dr. Cafer Tatlıbal ise şu anda danışmanı olan Alaattin Nalcıoğlu’nu genel sekreter yapabilme hamlesini gerçekleştiremedi. Kahramanmaraş’ın 6 AKP’li vekilinden bir diğeri olan Prof. Dr. Mehmet Sağlam ise sonradan katıldığı AKP’de etkin bir konuma ulaşabilmek için siyasilere yakın olan bir ismin değil de bürokrasiden gelen birisinin bu makama oturması için gayret gösterdi.

Arıkan ile Tatlıbal’ın aksine bu girişiminde ve isteğinde başarılı olan Sağlam, Vali Yardımcısı Abdullah Şahin’in vekaleten genel sekreterliği yürütmesini sağladı. Sağlam böylece önemli bir makam olan Genel Sekreterliğe diğer vekillere yakın isimlerin gelmesini engellemiş oldu.

Şahin’in göreve başlamasının hemen ardından geçen günlerde ortaya atılan spekülasyonlara göre AKP İl Başkanı Atıf Şirikçi’nin yakın arkadaşı olduğu öne sürülen ve Gaziantep’te İller Bankası’nda görev yapan Murat Kayıoğlu’nun genel sekreter yapılacağı iddia edildi.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken, önceki akşam Vali Mehmet Niyazi Tanılır, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, AKP’li vekiller ve İl Başkanı Atıf Şirikçi Ankara’da bir araya gelerek Kahramanmaraş’ın çözüm bekleyen meselelerini masaya yatırdılar. Bu kapsamda Genel Sekreterlik konusu üzerinde de uzunca duruldu.

Aksu TV’nin dün akşamki Ana Haber Bülteni’ne telefonla bağlanan Dr. Cafer Tatlıbal, söz konusu toplantıda genel sekreterlik makamına yapılacak atamanın da ele alındığını ancak isimler üzerinde durulmadığını belirterek, şu anda bu görevi yürüten Abdullah Şahin’in devam etmesi yönünde uzlaşmaya varıldığını ifade etti.

Böylece; sakin ve uyumlu kişiliği, gayretli çalışmaları ve tüm kesimler ile sağlıklı ilişkiler kurduğu yönünde herkesin fikir birliği yaptığı Abdullah Şahin’in bu önemli makama asaleten atamasının yapılması bekleniyor. (www.kanal46.tv)


Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2008, 11:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Gençtürk
Mustafa Gençtürk - 13 yıl Önce

Gerçekten çok güzel olmuş...Çünkü Abdullah Şahin, gerçekten başarılı bir bürokrat....Tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz......

SIRADAKİ HABER

banner66