MHP'den referanduma pankartlı HAYIR!

MHP'den referanduma pankartlı HAYIR!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş İl Teşkilatı, parti binasının dışına astığı pankartla 12 Eylül pazar günü yapılacak referanduma 'hayır' kampanyası başlattı. MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Mustafa Bastırmacı, "Düşüncelerimizi bu şekilde kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz" ifadeseni kullandı.

MHP Kahramanmaraş İl Teşkilatı, 12 Eylül 2010 pazar günü yapılacak olan Anayasa değişikliği referandumu için hazırlanan pankartı halk arasında Bahçelievler olarak bilinen Zübeyde Hanım Caddesi üzerindeki parti binasına astı.

VATANDAŞLARDAN HAYIR OYU VERMELERİNİ İSTEDİ

"Katile-sayın, şehide-kelle, Barzaniye-abi diyenlere Hayır" sloganı ile Kahramanmaraşlıları referandumda 'hayır' oyu kullanmaya çağıran MHP İl Başkanı Mustafa Bastırmacı, birkaç kelimeyle de olsa içlerinden geçeni yansıtmaya çalıştıklarını söyledi.

İlerleyen günlerde de çalışmalarını yoğun şekilde sürdüreceklerini kaydeden Bastırmacı, "Hazırladığımız el ilanlarımızla vatandaşımıza, seçmenlerimize neden 'hayır' dediğimizi, neden bu ülkenin geleceği için yapılan anayasa değişikliğinin toplumsal süreçte tamamlamadığını, sadece baskı rejimi ile çıkan bir anayasa değişikliğini kabul etmediğimizi kamuoyu ile paylaşacağız. Bu yapmış olduğumuz pankart hazırlanan yüzlerce slogandan bir tanesidir" dedi.

Bastırmacı, pankartın kaldırılmasının istenmesi karşısında tavırlarının ne olacağı sorusuna ise, şu cevabı verdi: "Biz MHP olarak kendi en doğal hakkımız olan böyle bir pankartı kendi binamıza astık. Vatandaşlarımızla paylaşmak istiyoruz. Böyle bir pankartı asmamızın kime ne zararı olabilir. Sadece biz toplumumuzu bilinçlendirme, kamuoyunu bilinçlendirme adına astığımız bir pankart. Bu da bizim sloganımız. Biz bunu bu millet adına asıyoruz, kendi adımıza asmıyoruz ki. Neden 'hayır' dediğimizi ortaya koyuyoruz. Biz bir siyasi partiyiz ve düşüncelerimizi kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. Düşüncelerimizi siz basın mensupları ile nasıl paylaşıyorsak, halkımızla da böyle paylaşmak istiyoruz. Bundan doğal bir şey var mı?"

DEĞİŞİKLİĞE NEDEN 28 ŞUBAT'I KOYMUYORSUNUZ?

Bastırmacı, 12 Eylül darbesinde en çok acıyı ülkücülerin çektiğini, ancak yapılan Anayasa değişikliğinde böyle bir değişikliğin söz konusu olmadığını öne sürdü. Bastırmacı sözlerini şöyle sürdürdü:

"28 maddenin değişikliğine baktığınız zaman 12 Eylül darbesi ile ilgili veya TSK ile ilgili bir değişiklik var mı? Yok. Zaten sürece baktığınız zaman 30 yıl önce bir darbe yapılmış. En çok sıkıntıyı çeken bu ülkede darbeden MHP'nin mensupları ülkücüler olmuştur. Biz bunu biliyoruz. Bu zamana kadar yargılama yapılmamış, daha doğrusu darbeyi yapanların üç tanesi ölmüş, iki tanesi de 90 yaşına gelmiş. Böyle bir süreçte ve zaman aşımına uğramış bir konuyu bugün gündeme getirmek zaten yok. Biz de istemiyoruz zaten. Değişikliğe neden 28 Şubat'ı koymuyorsunuz. O gün hayatta olan insanları gerekirse yargılayalım ama kimse timsah gözyaşları dökmesin. Evet bizim tabanımız en çok çileyi çekmiştir. 12 Eylül döneminde en büyük acıyı milliyetçi hareket çekmiştir. Vatandaşı kandırmayalım, düşünceleriyle oynamayalım."

İŞTE BİZ BUNUN İÇİN HAYIR DİYORUZ

Bastırmacı, Başbakan Erdoğan'ın kendilerini ihanetle suçladığını belirterek, "Şunu iyi değerlendirmek lazım. Sayın Başbakan bizi BDP ile PKK teröristleri ile bizi ihanetle suçluyor. Ama kendileri bugün baktığınız zaman Habur'dan girişlere bakın, o fotoğraflara bakın bunun için 'hayır' diyoruz. Süleymaniye'de bizim askerimizin başına çuval geçirilmiş biz bunun için 'hayır' diyoruz. Onun için bu pankartımızı asıyor ve toplum ve vatandaşlarımızla aynı duyguları paylaşmak için bunu kamuoyu ile paylaşıyoruz" diye konuştu.

MERKEZ İLÇE BAŞKANI BELLİ OLDU GİBİ...

Öte yandan; 27 Mayıs 2010 tarihinde MHP Kahramanmaraş Merkez İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Ömer Özkan ve yönetiminin yerine kimlerin atanacağının ise büyük oranda belli olduğu öne sürüldü.

Buna göre; şu anda il yönetiminde muhasip olarak görev yapan ve aslen Elbistanlı olan emekli öğretmen Mesut Tosun'un Merkez İlçe Başkanlığı görevine getirilebileceği belirtiliyor. Tosun'un İl Başkanı Mustafa Bastırmacı'ya yakın bir isim olması nedeni ile milletvekili Mehmet Akif Paksoy'un pek sıcak bakmadığı ancak Bastırmacı'nın ağırlığını koyarak bu ismin atanmasını istediği öne sürülüyor. Yeni İlçe yönetiminde ise Tosun'un belirleyeceği isimlerin yer alması bekleniyor. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2010, 10:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
erkan
erkan - 11 yıl Önce

Koskoca MHP ye Koskoca Kahramanmaraş merkezden bir isim bulunamamışmı da Elbistanlı birini atıyorlar ayrıca son 2 seçimdir de partinin karşısına çalışan bi isim olduğu söylenıyor.Ne günlere kaldık hanı derler ya ayınesi iştir kişinin lafa bakılmaz bastırmacıdan da zaten fazlasını beklemek doğru olmaz iyice bitirdiler partiyi yazık,bunlar bu kafayla iktidar olucaklar değil mi daha çoookkkk beklerler.

fatih
fatih - 11 yıl Önce

Ya sayın il başkanı bastırmacı. AYDIN il teşkilatı afiş astı diye sendemi onları örnek aldın. Ne bu aylardır taklitcilik yönetim olarak maraşta bir gündem oluşturmaktan acizmisiniz. Öyle afiş asmak ile hayır cephesi oluşmasınımı sağlayacaksınız. siz bu kafayla genel seçimde milletvekili bile çıkaramassınız bu memlekette. AKparti daha çok birinci parti çıkar bu ilde.

coskun cesur
coskun cesur - 11 yıl Önce

Bu milletin yıkılmasını isteyen pkk sözcüsü bdp hayır diyorsa mhp nasıl hayır der. Biri anlatsın bdp nin TÜRK milleti lehine bir faaliyet göstereceğini.

sefa kantarcılar
sefa kantarcılar - 11 yıl Önce

NE KADAR BASİT VE UCUZ YORUMLARDA BULUNULMUŞ GERÇEKTEN PES DOĞRUSU BU İNSANLARI ANALAMA ÇOK ZOR DAHA DÜNE KADAR MERKEZ İLÇEYİ ATAYAMADILAR DİYE ORTALIĞI KARIŞTIRANLAR ŞİMDİ DE ÇIKMIŞLAR NİYE ELBİSTANLIYMIŞTA YOK EFENDİM NİYE MARAŞLI DEĞİLMİŞTE GERÇEKTEN BU YAZILAR ÇARESİZLİĞİN BİR GÖSTERGESİDİR.BU MİLLET K.MARAŞ MERKEZ DEN OLANLARINDA NELER YAPTIĞINI VEYA YAPAMADIĞINI GÖRDÜ.ÇIKMIŞLAR PANKARTA LAF ATIYORLAR YOK EFENDİM TAKLİT YAPILIYORMUŞ DA BİLMEM NE BİLMEM NE..BUNLAR MİLLİYETÇİ HAREKETİN "M" SİNİ BİLE BİLMEYEN İDRAK EDEMEYEN İNSANLARDIR.GECE GÜNDÜZ ÇIKIP BOŞ BOŞ SIRF MUSTAFA BASTIRMACI YA MUHALEFET OLMAK İÇİN GECE GÜNDÜZ BİLGİSAYAR BAŞINDA ŞU BASTIRMACI BİR ŞEYLER YAPSADA BİZ DE HEMEN BİR KÖTÜLESEK DİYE AĞIZLARININ SUYU AKAN İNSANLARDIR.HA KİMLERDİR BİLMEM TANIMAM AMA BUNLARI YAPACAK KADAR DÜŞEN BİRİSİ MİLLİYETÇİ HAREKET MENSUBU DEĞİLDİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.ÇÜNKÜ BU SÖYLEMLER AKP LİLERİN AĞZINA YAKIŞIR.HER NEYSE SONUÇTA ARTIK MHP NİN ASLAN GİBİ BİR GEÇMİŞİ TEMİZ GELECEĞİ AYDINLIK VE SONRADAN DEĞİL ANADAN DOĞMA 7 GÖBEKTEN MHP Lİ BİR EĞİTİMCİ KÜLTÜRLÜ BİR MERKEZ İLÇE BAŞKANI VAR.ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN MEMLEKETİMİZE HAYIRLI OLSUN.

SIRADAKİ HABER

banner63