MHP'li başkan 'evet' dedi, istifa etti!

MHP'li başkan 'evet' dedi, istifa etti!

Aksaray'ın Eskil ilçe belediyesinin MHP'li Başkanı Niyazi Alçay, halk oylamasında tercihinin “evet” olacağını açıklayarak partisinden istifa etti.

Alçay, 12 Eylülde yapılacak halk oylamasına ilişkin görüşlerini MHP İl Başkanı'na aktardığını, istifa dilekçesini de partiye faks çekerek ilettiğini bildirdi.
Kişisel ve bireysel çıkarların ülke çıkarlarının gerisine düşmemesi gerektiğini ifade eden Alçay, halk oylamasında millet iradesinin artık bu ülkede hakim olacağı, dolayısıyla ülkedeki mutlu azınlık iradesinin ortadan kalkacağı kanaatinin kendisinde oluştuğunu söyledi.

Alçay, şunları kaydetti:

“Mensubu bulunduğum partimin düşüncesi bu anlamda beni bağlamıyor. Ben partimin şu anki görüşü ile farklı noktalarda olmak zorundayım. Çünkü hayata bir defa geldik. Bu hayatı tekrar bir daha yaşama şansımız yok. Ondan dolayı biz kendi çıkarlarımızın değil, siyasal çıkarlarımızın da değil, ülkemizin çıkarlarının çok daha önde olması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü halk oylaması partilerin değil milletin meselesidir.” (Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2010, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63