MHP'li Bozdağ Y. Pazarcık'ı salladı!

MHP'li Bozdağ Y. Pazarcık'ı salladı!

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde bir hayli iddialı olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Yukarı Pazarcık Seçim Bürosu’nun açılışı coşkulu bir kalabalığın katılımı ile gerçekleştirildi. Açılıştan önce MHP’liler konvoy ile gövde gösterisi yaptılar.

Yukarı Pazarcık’ta yapılan açılış adeta mitinge dönüştü. Açılışa, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Akif Paksoy, MHP İl Başkanı Nurettin Demircioğlu, MHP Belediye Başkan Adayı Yakup Hamdi Bozdağ, Belediye eski Başkanı Ali Bozdağ, MHP İlçe Başkanı Ali Kaykı, İl Genel Meclis Üyesi Ali Gündeşli, İl Genel Meclis Üyesi Adayları Mustafa Kaykı, Ali Elişen, Aziz Gül, Mehmet Akif Tutak, ve yaşlısından gencine, kadınlı erkekli partililer katıldılar.

Yukarı Pazarcık’a çıkarma yapan Yakup Hamdi Bozdağ, alanda bulunan herkesin Pazarcık’ta oy kullanacak insanlar olduğunu, köylerden taşıma yöntemle adam getirmediklerini söyledi.

Bozdağ, “Peygamber efendimizin doğum günü, MHP’nin doğum günü olacaktır. Zafer bizimdir” dedi.

Yakup Hamdi Bozdağ, konuşmasında Yukarı Pazarcık’ın sorunlarını çok iyi bildiğini belirterek, “Tam 98 gündür sizlerle beraberim. Olmayacak işe olur demem. Geçenlerde AKP adayının abisi vekilliğinizi almış, sorumluluğunuzu almış. Mehmet Yılmazcan bir konuşma yaptı, ‘Yukarı Pazarcık’taki evlerinizin tapularını vereceğiz’ diyor. Allahtan kork, 15 senedir ‘tapu vereceğim, tapu vereceğim’ diyor. Yukarı Pazarcıklı hemşehrilerim, tapuyu belediye başkanı vermez. Bunların yaptıkları Çok ağırıma gidiyor. Niçin Yukarı Pazarcık’ı hor görüyorsunuz, garip görüyorsunuz?. Neden yalan söylüyorsun. Sen devletin üst kademesinde görev almış insansın. Onlara doğruları söylemekle mükellefsin” dedi.

Vatandaşlara hazine üzerinde kurulmuş evlerle ilgili isim listesini çıkaran Yakup Hamdi Bozdağ, “Bakınız hazineye ait taşınmazlar, yani diğer adıyla gecekondular. Sayfalar dolusu isim. Sizlere 10-15 kişi okuyacağım” diyerek isimleri tek tek sıralayarak şöyle devam etti:

“İktidar Partisinde olan isimlere de tapu vermiyorlar. Her sayfada 100-150 kişi var. İsimlerin bazılarını atlayarak okuyorum. Bunları bilesiniz diye gösteriyorum. İşte kanun. Devlette milletvekilliği yapan adam yalan söylemez, doğruyu söyleyeceksin doğruyu… Hazineye ait taşınmaz malların değerlendirilmesi ve KDV hakkında değişiklik yapılması ile ilgili 4706 sayılı kanunun 4. maddesinde her şey belli. Bakın can alıcı yanı burası dikkat edin. Basının önünde de söylüyorum. Bu surette yapılacak satışlarda en az dörtte biri peşin olmak üzere 3 yıla kadar taksitlendirilebilir. Bunu verdiğin zaman tapuya gidebilirsin. 21 yıldır Yukarı Pazarcık’a yalan söylenmiş, eğer ben yalan söyleyeceksem bu mübarek günde Allah canımı alsın. Yukarı Pazarcık’ta oturan hemşehrilerim, hazine üzerine ev yapanlar, evinizi satabiliyor musunuz? Satmak istersen alan oluyor mu? Tapu istiyorlar, o da yok. Peki evim var diyebiliyor musun? Yarın çocuğunu evlendireceksin. Gelin getireceksin, paraya ihtiyacın olacak, evini satabiliyor musun? Ama bu tapuyu alırsan, istediğin bankaya gidersin ipotek yaptırırsın. Düğününü de yaparsın. En az 20 yıl para çekip, ihtiyacını karşılayabilirsin. Ama tapun olmadığı için onu karşılama şansın yok.

Sevgili Yukarı Pazarcıklı hemşehrilerim, tapularınızı vereceğim. Bunun çözüm yolunu da biliyorum. Kanunu da biliyorum. Bunu hep beraber Allah’ın izniyle çözeceğiz. Bunlar bir yalan daha söylüyor, üzülerek söylüyorum. Sayın eski Milletvekili diyor ki! Oğlunu gardiyan yapacağım diye söz veriyor. Ben de diyorum ki oğlunun tahsili ne; ilkokul mezunu. O adam seni devlet gibi görüyor. Senin asli görevin ne biliyor musun; O adama, ‘senin oğlun İlkokul mezunu olduğu için gardiyan olamaz. Çünkü, KPSS sınavına girme zorunluluğu var. Eğer girerse ben elimden geleni yaparım’ demek olmalıdır. Şerefimle söylüyorum, bu beni çok üzdü. Çünkü milletvekilliği yapmış bir insan vatandaşına yalan söylememeli, onun umutlarını kırmamalıdır.

Gelelim Pazarcık Belediyesi’ne; Belediye, toplam 17 tane itfaiye eri ile zabıta alacağım diye iki sefer sınav açtı. Türkiye’nin her yerinde müracaatlar var. KPSS belgesi olmayanın müracaatı var mı? Bari insanlara de ki; inşallah belediyeyi kazanırsak, senin çocuk liseyi bitirir ve KPSS’yi de kazanırsa isteğin başım ve gözüm üstüne diyeceksin.

Bir şey daha anlatayım. Pazarcık Adliyesine 8 tane memur alındı. Sayın milletvekili iktidar milletvekiliydi. Eşi de Adalet Bakanının Personel Genel Müdürüydü. Yani, 81 vilayetimizin adalet bakanlığına bağlı personellerin başı. Peki kardeşim sen milletvekilisin, eşin personel genel müdürü, neden bu memurların içinde 1 tane Pazarcık’lı yok. 6,5 yıldır iktidarsınız. Allah rızası için şuraya 1 tane Pazarcık’lı getirdik deyin. İyi ki, bir hastanemiz var. Ama orada çalışanlara da neredeyse hastaneyi başlarına yıkacaklar. İnsan utanır, sıkılır. Hastanede çalışanlar kimler? Hepiniz iyi biliyorsunuz. Evi var, tarlası var, traktörü var, bir de marketi var. Birinin de 50 milyarlık minibüsü ve hattı var. Şimdi minibüse şoför arıyor. Bunlar, fakir fukaranın yanında olamaz. 6,5 yıldır iktidarlar. Yüreği yetiyorsa adayları karşıma çıksın, bunlar yalan desin.

AKP adayı geçen Geçen dönem 2004 yılında Belediye Başkan Aday Adayı olabilmek için istifa etti. Sonra sağda solda dedi ki, ‘eğer ben belediye başkanı adayı olamazsam, belediye başkanı seçilmezsem, Sağlık Bakanlığına müsteşar veya genel müdür olurum’ dedi. Yahu uzağa gitme kardeşim. Pazarcık’a İlçe Milli Eğitim Müdürü olaydın. Benim ne abim, ne kardeşim, ne babam milletvekiliydi. Sizlerin bana verdiği destekle Milli Eğitim Bakanlığında Bakanlık müşaviri oldum. Şimdi benim yaptıklarıma bakın. Beni iyi dinlesinler. Pazarcıklı Hasan Gül’ü Milli Eğitim Müdürü yaptık. Pazarcıklı Mecit Topal ve Mecit Madenkuyu’yu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü yaptık. Pazarcıklı Kadir Çiftepala’yı getirdik, İlçe Tarım Müdürü yaptık.

Sayın AKP İlçe Başkanı bunu sana söylüyorum. 367 milletvekiliniz vardı, iktidar olmuşsunuz. Neden mağdur olmuş kardeşiniz İbrahim Yılmazcan’ı, İlçe Milli Eğitim Müdürü daire başkanı, şube müdürü yapamadınız? Yapamazsınız. Çünkü, ‘At binenin, kılıç kuşananın’ dır. İşi bilirsen yaparsın. İşi bilmediğin için ana muhalefet partisinin belediye başkanına destek verdiniz, onun için de milletvekilliğinizi de elinizden aldılar.
Sağda solda iktidarız diyorsunuz. Sayın İbrahim Yılmazcan’ın eniştesi Tokat eski valisiydi. Eniştemizi Kahramanmaraş’a vali olarak getireceğiz. Kahramanmaraş’ın köylerine hizmet götüreceğiz, dediniz. Eniştenizi vali yaptırabildiniz mi? Ellerinde bir hastane kalmış onunla uğraşıyorlar.

Bu arada, kadınlarımızın da ‘Kadınlar Günü’ nü kutluyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözü var. Ne kadar güzel söylemiş; “Ey Kahraman Türk kadını, sen omuzlara yükselerek, göklere yükselmeye layıksın” onu da hatırlatıyorum.

Sevgili Yukarı Pazarcıklılar, şimdi mahallenizin sorunlarına ve yapacaklarımıza gelince;
1- Yarım kalan %99’u bitmiş, kanalizasyon şebekesine kalan kısım için bir kazma bir kepçe vurulmamış. 29 Mart’ta onun cevabını vereceksiniz; buna inanıyorum. Bunu yapacağız.

2- ‘Hepimiz topraktan geldik, toprağa gideceğiz’. Bu inançla, Hacı Ahmet Mezarlığı’na bir gasilhane yapılması ve mezarlığın çevre düzenlenmesi. Gasilhaneye bir erkek bir de bayan olmak üzere iki işçi alacağız, bunlar cenazeleri o mezarlıkta yıkayacak ve defnedecekler.
Hepimizin üzerine düşen bir sorumluluk var. Eğer ben belediye başkanı seçilirsem, her şeyi bana bırakmayacaksınız sizler de çalışacaksınız.

3- Yukarı Pazarcık’taki 100 dönümlük hazine arazisine büyük bir mesire alanı yapacağız. Bunu geçen yıl da söyledim. O sözümün arkasındayım.

4- Aksu Çayı yanında atıl bulunan eski su şebekesinin 15 kilometrelik boru hattına 2 tane motopomp kurarak, Aksu Çayı’nın suyunu bu borulardan Büyükpınara akıtmak suretiyle 1500 dönümlük arazinin sulanmasını sağlayacağız. Boru zaten var. Böylece Yukarı Pazarcık’ta bahçecilik yapan hemşehrilerimizin ekonomisine katkıda bulunacağız.

5-Yukarı Pazarcık’ta çöp alanı var. İnsanların yaşadığı yerde çöp alanı olur mu? Bunu da halledeceğiz.

6- Yukarı Pazarcık’ın önemli ihtiyaçlarından biri de düğün salonu. Onu da yapacağız.
5 yıl önce Yukarı Pazarcık’ta 75 tane vatandaş belediye’de çalışıyordu. Şu anda 18 tane. 18 işçinin de 12-13 aylık alacağı var. Bunların aldığı aylıkla Yukarı Pazarcık’taki esnaf da bundan kazanç sağlıyordu. Şimdi 18 kişi çalışıyor, maaşını alamıyor. Yukarı Pazarcık’ın benim kalbimin üzerinde yeri var. Geçen dönem Yukarı Pazarcık’ın yarısı bana rey verdi. Yarın da vereceğini Allah bir gibi biliyorum. Onun için Yukarı Pazarcık benim kalem. Şu kalabalığı gelin görün. Şimdi bize 600 küsur oy alırsınız diyorlar. Biz geçen dönem zaten 900 küsur oy aldık. Bu sefer de 2 bin oy alacağız.”

Yakup Hamdi Bozdağ’ın ardından bir konuşma yapan Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Nurettin Demircioğlu da şunları söyledi:

“Bu muhteşem kalabalık karşısında inanın çok etkilendim, sağolun varolun. Sizlerle gurur duyuyorum. Bizlere bu desteği veren Pazarcık halkına teşekkür ediyorum. Mübarek Mevlit Kandilinizi de kutluyorum. Alanın neredeyse yarısını dolduran hanımefendilerimizin, analarımızın, bacılarımızın kardeşlerimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Çok değerli Pazarcıklılar, MHP İl Teşkilatı olarak 29 Mart 2009 seçimlerinde başarılı olmak için çok sıkı ve ciddi çalışıyoruz. Pazarcık’ta olduğu gibi Kahramanmaraş’ın bütün ilçelerinde ve beldelerinde adaylarımızı çıkardık. 29 Mart seçimi; MHP’nin Kahramanmaraş’ta, Pazarcık’ta, Yumaklıcerit’te Büyüknacar’da ve Evri’de zaferiyle sonuçlanacaktır. Bu seçimde Kahramanmaraş’ın 62 belediyesinin tamamında adaylarımızı çıkardık. Bu adaylarımızın tamamı Yakup Hamdi Bozdağ gibi çok deneyimli ve başarılılar. Onlarla beraber halkımızın karşısına çıkacağız. Bu başkan arkadaşlarımızla Milliyetçi Hareket Partisi’ni Kahramanmaraş’ta birinci parti yapacağız. Her yerde olduğu gibi Pazarcık’ta da AKP ve CHP’yi sollamış durumdayız. İnşallah 29 Mart hepimizin el ele gönül gönüle zaferi kutlayacağımız gün olacaktır.

Değerli Pazarcık’lılar ben il başkanınız olarak sizden bir şey rica ediyorum.

Kahramanmaraş’ta MHP’nin Belediye Başkan Adayı Mustafa Daşçı’dır. Biz bu adayımızla 3 ayı aşkın süredir gece gündüz demeden sokak sokak, ev ev dolaşarak çok büyük mücadele veriyoruz. Bugün geldiğimiz nokta, Mustafa Daşçı, Mustafa Poyraz’ı sollamış durumdadır. Seçimlerin kaderi son 1 haftada belli olur. Biz MHP olarak seçimlere yeni başlıyoruz.

Kilometremizi sıfırladık. Seçimlere yeni başlıyormuşuz gibi çalışacağız. Hiçbir zaman rehavete kapılmayacağız. Burada en büyük kötülük seçimi çantada keklik görmektir. Benim sizlerden isteğim Kahramanmaraş’ta oturan akrabalarınıza buradaki coşku ve heyecanı anlatarak Mustafa Daşçı’ya da destek vermenizdir. Destek olacaksınız ki Kahramanmaraş’ta Mustafa Daşçı, Pazarcık’ta Yakup Hamdi Bozdağ 29 Mart’ta belediye başkanı olsunlar. Bayrağımızı hem Kahramanmaraş’a hem Pazarcık Belediyesine asalım.

Biliyorsunuz ki Gaziantep eski Belediye Başkanı Celal Doğan’ın bütün köylere yol, su gibi büyük hizmetleri olmuştur. Buradan şunu demek istiyorum; merkezi hükümetlerin getirdiği hizmetler, belediyeler tarafından yapılır. Belediyeler arasındaki dayanışmalarla olur. Kahramanmaraş Belediyesine Mustafa Daşçı oturursa, Pazarcık’ta da Yakup Hamdi Bozdağ kazanırsa Pazarcıklı ihya eder, her türlü hizmeti getirirler. Ben şimdiden Yakup Hamdi Bozdağ’a hayırlı olsun diyorum. Hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum.”

Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Akif Paksoy ise konuşmasında coşkulu kalabalık karşısında çok mutlu ve bahtiyar olduğunu söyleyerek şöyle devam etti:

“Bu kadar büyük bir kalabalığa hitap etmek benim için ayrı jest. Hepinizi sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Ben Kahramanmaraş’ın milletvekiliyim. Belediyeler sizlere hizmet için vardır. Onları hizmet etsinler diye seçersiniz. Benim sizlerden isteğim; Pazarcık’a layık, hizmet eden, çalışkan, dürüst, Ankara’yı bilir sizleri bilir, içinizden biri diyorum. Yakup Hamdi Bozdağ huzurunuzda. Her yönüyle el ele vereceğimiz, gönül gönüle vereceğimiz güzel hizmetler yapacağımız bir arkadaşımız. Pazarcık Yakup Hamdi Bozdağ’a sahip çıksın. İnşallah onunla çok güzel hizmetler yapacağız. İktidar partisi başarılı olur, muhalefet partisi belediyesi başarılı olamaz diye bir kaide yok. Yakup Hamdi Bozdağ’la iktidar partisi belediyelerinden çok daha iyi hizmetler vereceğiz.

Sosyal yardımlar, yeşil kartlar gıda yardımları, bu hükümetten önce vardı, bu hükümetten sonra da olacaktır. Devlet vatandaşlara sosyal yardımlarla bakmakla mükellef. Bu hükümet fakirlik çoğaldıkça, gıda yardımı çoğaldıkça inan bundan memnun oluyor. Fakir fukarasından memnun olan bir devlet olabilir mi?

Bu yardımlar devletin verdiği yardımlardır. Sizlerin bizlerin verdiği vergilerden devletin gelirlerinden karşılanıyor. Devletin fakir fukarasına yaptığı yardımlar yarın da devam edecek. Yeşil Kart bitmeyecek. Sosyal yardımlar devam ederken en azından gençlerimize genç kızlarımıza iş imkanı verelim. Onları ev bark sahibi yapalım diyoruz. Biz onun hazırlığı içerisindeyiz. Yeşil kartı verelim ama yeşil kart’lı sayısını arttırmayalım, iş imkanlarını arttıralım. 30 Mart’tan itibaren inşallah. Pazarcık’ın önünü açacağız.

Burada deniyor ki AKP Belediyeyi kaybederse biz yeşil kartları iptal ettiririz. Bu yeşil kartları kimse iptal ettiremez.

Yeşil kartı hak eden kim varsa bugün de alır yarın da alır. Bana intikal ettirdiler. Biz bu işin peşinde olacağız.

Kahramanmaraş bir önceki dönem AKP iktidarına 7 milletvekili verdi. Bu dönem 6 milletvekili verdi. Türkiye’de AKP’ye en çok oy veren 3 ilden biri Kahramanmaraş. Ama bunun neticesini hiçbir zaman almadı. 29 Mart bizler için güzel bir imkan. Bunlara güzel bir cevap verme günü. Bunlara siz bize 6,5 senedir gerekli hizmeti vermediniz. Gerekli oyları verdik ama bunun karşılığını alamadık. Bunun için biz sizi bir şekilde ikaz ediyoruz. Bu seçimde bizim oylarımız çantada keklik değil. Bu seçim bir dönüm noktası olsun. Onları ikaz edelim. Biz Yakup Hamdi Bozdağ’la çok büyük hizmetlere imza atacağımıza burada söz veriyoruz. Sağ olun, var olun.

Mitingin ardından konvoyla Pazarcık’taki seçim bürosunun önüne gelen MHP Belediye Başkan Adayı Yakup Bozdağ, Yukarı Pazarcık’taki seçim bürosunun açılışına gelen bütün vatandaşların Pazarcık’ta oy kullanacak olan seçmenler olduğunu, taşıma oylar olmadığını belirterek, “Pazarcık’ın 76 köyünün bir tanesinde bir tek insan bile gelmedi. Onun için rakiplerinizi sıkıntıya sokmayın. Güvenli huzurlu bir seçim geçirmenizi rica ediyorum. Mübarek günde bize destek olduğunuz için sizleri kutluyorum. Allaha emanet olun diyorum, sağ olun, var olun” diyerek otobüsten indi ve seçmenleriyle halay çekti. (Kaynak: Pazarcık Aksu Haber Gazetesi – www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2009, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67