MHP'li Kilci: "AKP, çıkan sonucu hazmedemedi!"

MHP'li Kilci:

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Hasan Ali Kilci, AK Parti'nin 7 Haziran seçimlerinde ortaya çıkan sonucu hazmedemediğini, bu nedenle koalisyon kurma niyetinde de olmadığını belirterek, "Bu durumu milletten gizlemek için koalisyon tiyatrosu oynadılar." dedi.


Hasan Ali Kilci yaptığı açıklamada, AKP'nin gerçek amacının koalisyon kurup, ülkenin menfaatleri doğrultusunda hareket etmek olmadığının çok iyi anlaşıldığını savundu.


AKP milleti koalisyon konusunda aldattı


Kilci, "13 yıllık iktidarı boyunca, hemen her konuda milleti çeşitli yalanlarla aldatan sonra da çıkıp, 'aldatıldık' yalanına sığınan AKP'liler, bunun son örneğini koalisyon görüşmelerinde sergilemiştir." ifadelerini kullandı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın güdümünde olan AKP ve onun destekçisi olan havuz medyasının tezvirat yaptığını öne süren Kilci, şunları kaydetti: "AKP'nin amacı koalisyon kurmak değil, kendi korku imparatorluklarını devam ettirmek, hesap vermemek, katılımcı demokrasiyi ret etmek ve yandaşlarına rant sağlamaya devam etmektir. Hesap verilebilirlikten uzak, keyfiyet ve faşizan düşünceyle ülke yönetmeye çalıştıklarından dolayı, Milliyetçi Hareket Partisi, ülkenin tüm sorunlarını ve hassasiyetlerini bilerek hükümet kurma noktasında Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin 'elimizi değil, gövdemizi taşın altına koyarız' düşüncesiyle hareket ettik. Milletimize verdiğimiz sözümüz olan ilke ve şartlardan dördünü gündemde tutup, koalisyon yapmak istedik. Ancak tüm Türkiye'nin gözü önünde cereyan ettiği üzere, Tayyip Erdoğan güdümlü Ahmet Davutoğlu ve partisi, masadan kaçmıştır. Erken seçim veya tekrar seçim safsatasıyla, ülkeyi yeniden kaos ortamına sürüklemişlerdir. Hükümeti kurmamanın, koalisyon olmamanın müsebbibi bellidir. MHP olarak vicdanen son derece rahatız ve bu manada hiçbir sorumluluğumuz yoktur."


Kilci, seçim olması halinde, Milliyetçi Hareket Partisi'nin, milletin huzuruna alnı ak, başı dik bir biçimde çıkacağını da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2015, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63