MHP'nin kongresi de tek listeli olarak yapıldı...

MHP'nin kongresi de tek listeli olarak yapıldı...

AK Parti'nin 7 Ocak'ta tapılan tek listeli merkez İlçe Kongresi'nin ardından bir gün sonra MHP'nin Kahramanmaraş Merkez İlçe Kongresi de mevcut başkanın tek liste olarak katıldığı seçimle yapıldı.


Böylece İl Başkanı Mustafa Bastırmacı'ya yakın bir isim olan Mesut Tosun Merkez İlçede başkanlık görevine devam etmeye hak kazandı. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'ndeki kongreye MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu ile eski milletvekili Mehmet Akif Paksoy da katıldı.


KONGREYE GENEL BAŞKAN YARDIMCISI EMİN HALUK AYHAN DA KATILDI..


 MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, "MHP olarak 40 yılı aşan süredir siyaset sahnesinde açık ve net bir şekilde varız. Türkiye'de siyaset MHP'siz düşünülemez" dedi.


Ayhan, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde düzenlenen MHP 10. Merkez İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin kolay kurulmadığını belirterek, ülkede bütün vatandaşların hür ve eşit olduğunu, hiç kimseye ayrımcılık yapılmaması gerektiğini söyledi.


MHP'nin 40 yılı aşkın bir süredir siyaset arenasında var olduğunu belirten Ayhan, şunları kaydetti:


"MHP olarak 40 yılı aşan süredir siyaset sahnesinde açık ve net bir şekilde varız. Türkiye'de siyaset MHP'siz düşünülemez. Bir dönem şimdiki gibi iktidar olan, belli bir süre iktidar sahnesinde olanlar ne oldular- kayboldular; bugün onları görüyor musunuz- bugün isimleri bile yok. Siyaset mezarlığına gömüldüler. MHP dün vardı, bugün var, her şeye rağmen Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği için yarında var olacak.


Bizim misyonumuz tek başına iktidar olmaktır. Amacımız yeniden Türkiye'yi inşa etmek ve kurmaktır. Bizim misyonumuz Türkiye'yi ve Türk milletini geleceğini inşa etmektir."


MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu ise MHP'nin Kahramanmaraş'tan aldığı 73 bin Oyun sorumluğunu üzerinde taşıdığını ve bu oyların sorumluluğunu taşıdığını söyledi.


Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan'ın yaptığı kongrede eski milletvekili Mehmet Akif Paksoy ile parti yöneticisi Muharrem Arıkan da divanda görev yapan isimler oldu. (POLİTİKA SERVİSİ)


 

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2012, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner63