MHP seçim bürosuna görkemli açılış

MHP seçim bürosuna görkemli açılış

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş seçim bürosu düzenlenen törenle açıldı.

Eski sağlık Bakanı ve MHP Kırıkkale Milletvekili Osman Durmuş'un da katıldığı tören, saygı duruşu ve istiklal Marşı ve Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başladı.

Bugün saat 15.00’da gerçekleştirilen ve çok sayıda partilinin katıldığı törende konuşan Durmuş, MHP adayı Mustafa Daşçı'ya destek istedi. Yerel seçimlerin iktidar belirleme seçimleri olmadığını belirten Durmuş, iktidarı ve icraatlarını eleştirdi.

Kanal 46’nın da takip ettiği törende konuşan; kötü bir ekonomi devraldıklarını öne süren Durmuş, iktidarı Ak Partiye teslim ederken ise düzlüğe çıkmış bir ekonomi verdiklerini söyledi. Devlet kuruluşlarının satılmasını eleştiren Durmuş; "Mirasyedi torun gibi dedenin mallarını satma. Ekmek yiyecek teknelerimizi satma" dedi.

Durmuş şöyle konuştu: "Biz üçlü koalisyonun bir ortağı olarak iktidara geldik.
Dönemimizde iki büyük deprem yaşadık. Coğrafyamızda savaşlar meydana geldi. Yapmamız gereken ihracatı yapamadık, ucuza almamız gereken mazotu alamadık. Bütçesi olmayan bir ülke teslim aldık, Ak Parti'ye ise düzlüğe çıkmış bir ekonomi teslim ettik. Ama onlar geldikleri günden beri devletin tüm demirbaş sayılabilecek kurumlarını sattılar. Adeta mirasyedi torun gibi dedesinin mallarını sattılar. Satma, ekmek yiyecek teknelerimizi satma.
Biraz öncede belirttiğim gibi o zor dönemde, sıkıntılı iktidarımızda iki büyük deprem yaşadık.

Ama o sıkıntıda 45 bin konut yapmayı başardık. Amerika Irak'a girmek istediği sırada da seçime gittik. Çünkü orada 800 bin insan öldü buna tepkisiz kalamazdık."

BAŞBAKAN’IN DAVOS ÇIKIŞI SONRASINDA SÖZLERİNİN ARKASINDA DURMASI İSTEDİ

Başbakan Erdoğan'ın Davos çıkışı hakkında da açıklamalarda bulunan Durmuş, başbakanı sözlerinin arkasında durmaya çağırdı. Tunceli'ye yapılan yardımlar hakkında da konuşan Durmuş; "Bu ülkede aç varken Tunceli'ye beyaz eşya gönderiyorsun. Gönderdiğin yerde elektrik yok. Elektrik olmayan
yere beyaz eşya gönderiyorsun. Niye, yandaşlarını kalkındırmak için. Hep bana rabbena olmaz, biraz da bir sana, bir bana diyeceksin. Şunu anlamalısınız, bu seçimler iktidarı değiştirme seçimi değil.

Ben daha önce de Maraş'a geldim. Bu gelişimde de bakıyorum ki pek değişen bir şey yok.

Bu nedenle bu defa adayımızı deneyecek, Mustafa Daşçı'yı belediye başkanlığına getireceksiniz. Hizmet nasıl yapılırmış, herkese göstereceğiz.”

MHP Belediye Başkan adayı Mustafa Daşçı'da, gece gündüz çalışarak 29 Mart yerel seçimlerini kazanacaklarını söyledi. 20 yıldır Kahramanmaraş'ta değişen hiç bir şeyin olmadığını öne süren Daşçı; "Değişimi, hizmeti bizimle göreceksiniz" diye konuştu.

Daha sonra, Osman Durmuş, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Akif Paksoy, MHP İl Başkanı Nurettin Demircioğlu ve Merkez İlçe Başkanı Ömer Özkan seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. (www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2009, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63