MHP'ye katılımlar sürüyor

MHP'ye katılımlar sürüyor

Kahramanmaraş’ta bağımsız belediye başkan adayı iken geçen pazar günü “MHP’ye gidiyoruz” diye yola çıkan ve MHP saflarına katılan Mustafa Karaaslan’ın anne tarafından sülalesi olan Büyüksakallı ailesi de MHP’ye geçiş yaptı.

Dün MHP’nin aday tanıtım toplantısı sırasında MHP rozeti takan bağımsız belediye başkan adayı Mustafa Karaaslan, akşam da Büyüksakallı ailesi için MHP’ye katılım töreni düzenledi.

Paris Düğün Salonunda gerçekleştirilen törene MHP Millekvekili M. Akif Paksoy ve eşi Nilüfer Paksoy, İl Başkanı Nurettin Demircioğlu, Merkez İlçe Başkanı Ömer Özkan, Eski Milletvekili Nevzat Taner, Belediye Başkan Adayı Mustafa Daşcı ve eşi Nurgül Daşcı, İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Durkaç, bazı il ve merkez ilçe yöneticileri ile Mustafa Karaaslan’ın anne tarafından sülalesi olan Büyüksakallı Ailesi katıldı. Bine yakın Büyüksakallı bireyinin yanı sıra Karaaslan’ın oturduğu Tekke Semti’nden de bir çok arkadaşının katıldığı törende konuşan Mustafa Karaaslan şunları söyledi:

“Bir silkinişin, bir uyanışın, bir sahiplenişin ve birlik beraberliğin gerçekleştiği güzide bir toplantıdayız. Biliyorsunuz, 29 Mart 2009'da yapılacak yerel seçimlere 57 gün kaldı. 57 gün sonra, sandık başına gittiğimizde bizleri, yani Kahramanmaraş'ta yaşayanları beş yıl süre ile yönetecek il genel meclisi üyelerini, belediye başkanını ve belediye meclis üyelerini seçeceğiz.. İşte bu seçimi gerçekleştirirken, çok dikkat etmeliyiz. 20 yıldır, bu kahraman kentimi yöneten zihniyetin hiç bir şey yapmadığını gözlemliyoruz... Hizmet üretmedikleri gibi, çoğu kez kendilerini o koltuğa oturtanların dönüp yüzlerine bile bakmadılar... Vatandaş derdini anlatmak için belediye başkanıyla görüşmek istediğinde bırakın belediye başkanını yardımcıları bile randevu vermeyip kaale almadılar. Bu zihniyete 29 Mart da oylarımızla gereken cevabı verecek miyiz? Vereceğiz arkadaşlar vereceğiz.

"Her gecenin bir sabahı var" sözünü söyleyen ne güzel söylemiş... İşte kurtuluş mücadelesinde ilk kurşunu atan, dünya tarihinde kendini kurtaran tek şehir olan kahraman memleketimde, 20 yıldır süren gecenin sabahına yaklaşıyoruz... Ay ay, hafta hafta, gün gün, adım adım... "Her kışın bir baharı, her gecenin bir sabahı var" diyoruz ya, Kahramanmaraş'ta 20 yıldır süren kışı bahara, geceyi sabaha çevirmek için hazır mıyız? Hazırız sevgili kardeşlerim hazırız. Hem de sabırla bekliyoruz o günü... Siyaseten 20 yıldır Kahramanmaraş'ı, 7 yıldır Türkiye’yi yönetenler bu ülkeyi karış karış, adım adım satmıyorlar mı? Ülkeyi satanların yereldeki uzantıları otogarı satmadı mı? Arsayı en yüksek fiyatı 50 milyon 300 bin Tl, yani 50 trilyon 300 milyar lira veren Avusturyalı Meinlbank firması ihaleyi kazandı. Peki, sattıkları arsanın parası nerde, nerde 50 trilyon? Ne yaptılar, hangi hizmeti getirdiler?

20 yıldır benim kahraman kentimin insanlarının tapulu arsalarını, imara kazandırılması, yani parselasyon yapılması esnasında kahraman kentim için ayrılan yeşil alanları, sosyal tesis olarak ayrılmış bölgeleri ve hatta hatta cami arsaları olarak ayrılmış yerleri bile, imar tadilatları ile değiştirerek yandaşlarına peşkeş çekmiyorlar mı? Bir belediyenin aynası olan İmar Müdürlüğü kişilere özel muamele yaparak bazı inşaatlara yoğunluk artışı, kanunsuz ruhsatlar verirken, sayın başkan sesini çıkaramıyor. Acaba neden? Bir belediye düşünün, ihale düzenleyip ihaleyi yandaşları kazanmadığı zaman gerekçesiz iptal edip iki ay içerisinde yandaşlarına peşkeş çekmiyorlar mı? Bu belediye ki haksız uygulamalardan ve mahkeme kararlarını uygulamamaktan belediyenin ödemek zorunda kaldığı tazminatlar kim bilir ne kadardır? 20 yılda ne kadar tazminat ödendi, hiç araştırıldı mı? Kim ödüyor bu tazminatları... Sen, ben, siz, biz.. Yani halk ödüyor halk.”
(Kaynak: Akif Arslan - Akşam Postası Gazetesi - www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2009, 11:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
mesut dogan
mesut dogan - 12 yıl Önce

büyük sakakllıarın bir çouyla görüştüm öyleb,ir şey yok diyor bence mustafa bey abartmış.ha mustafa beyin işine gelmeyince belediyeyi karalıyor

SIRADAKİ HABER

banner63