Milletvekili Güvenç'ten Kutlu Doğum mesajı

Milletvekili Güvenç'ten Kutlu Doğum mesajı

Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla mesaj yayınladı.


Peygamber Efendimizin Dünyaya teşriflerinin yıl dönümü münasebetiyle her yıl düzenlenen Kutlu Doğum Haftasının hayırlara vesile olmasını dileyen Milletvekili Güvenç, mesajında şu sözlere yer verdi:
“Rahmet Peygamberi Efendimiz, insanlığın sukut ettiği bir dönemde bedevî insanlardan oluşan bir toplumdan medenî bir toplumu çok kısa bir zaman diliminde inşa etmiş, aşağıların aşağısına yuvarlanmış insanlığı düştüğü çukurdan alıp, en yüksek mertebeye “Ahsen-i Takvim” mertebesine kavuşturmuştur. Hz. Peygamberimizin çok kısa bir sürede kin, nefret ve intikam toplumunu sevgi, muhabbet ve rahmet toplumuna dönüştürmüş olması onun yeryüzünde her yönüyle örnek alınması gereken yegâne insan olduğunun göstergesidir. Çünkü Peygamber Efendimiz, Kur’an-ı Kerim’de belirtildiği gibi bütün insanlığa en güzel örnek olarak gönderilmiştir.
Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yılın Kutlu Doğum Haftasının ana temasını, “Hz. Peygamber Din ve Samimiyet” olarak belirlemiştir. Günümüzde Dünya’nın birçok yerinde yaşanan acıların, gözyaşı ve zulmün sona ermesi; Peygamberimizin insanlığa sunduğu zengin mirastan yararlanmakla, O’nun bize getirdiği dini yaşamakla ve samimiyetini örnek almakla mümkün olacaktır. Peygamberimizin hayatının, örnek kişiliğinin, düşünce dünyasının ve yüce dinimizin ahlak ve inanç anlayışının çeşitli etkinliklerle anlatılacağı Kutlu Doğum Haftası’nın günümüz Dünyasında yaşanan sorunların çözümüne önemli katkılar sağlayacağına eminim.
Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğum günü dolayısıyla idrak edeceğimiz Kutlu Doğum Haftası’nın; ülkemizden başlayarak tüm İslam âleminde ve tüm Dünya’da şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hâkim olmasına vesile olmasını dilerken, Kahramanmaraşlı hemşehrilerimin, milletimizin ve tüm İslam âleminin Kutlu Doğum Haftası’nı tebrik ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2014, 07:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66