Milletvekili Öçal’dan CHP Ve HDP’ye tokat gibi cevap!

Milletvekili Öçal’dan CHP Ve HDP’ye tokat gibi cevap!

AK Parti  Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal , HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül’ün Maraş katliamına ilişkin  sözlerine  ve destekçisi CHP ‘ye  TBMM Genel Kurulunda   sert sözlerle cevap verdi.


"Biz Kahramanmaraşlılar olarak, daima bu olayların acısını içimizde yaşadık" diyen Öçal, "O dönemde ülkenin kaos ortamına çekilmesi, halkın kutuplaştırılmaya çalışılması maalesef Kahramanmaraş’ımızda bu acı olayın yaşanmasına neden oldu. Dışarıdan gelen provakatifler ve ajanlarca işlenmiş bu olay asla bir tek Kahramanmaraşlı ile bile anılamaz’’ dedi.


"Kahramanmaraş, bağrından daima güzel insanlar ve yiğitler yetiştirmiştir’’ diyen Öçal, "Akif İnan, Cahit Zarifoğlu, Necip Fazıl, Nuri Pakdil, Rasim Özdenören, Erdem Bayezit, Abdurrahim Karakoç,  Mahsuni Şerif gibi daha nice değerleri yetiştiren Kahramanmaraş, insanı ve insanlığı yücelten bir ruha sahiptir’’ sözleriyle Meclis Genel Kurulunda alkışlanan Öçal, "Alevisiyle, Sünnisiyle, Kürdü, Türkü, Çerkeziyle kardeşlik hamuru ile yoğrulu Kahramanmaraş‘ın adı anılsa anılsa kahramanlığıyla ve yiğitliğiyle anılmalıdır. Sütçü İmam'ıyla namusuna, bayrağına düşkünlüğüyle anılmalıdır. Kahramanmaraş’ın ve güzel insanlarının katliam gibi ağır bir töhmet altında bırakılmasını şiddetle kınıyorum’’ diyerek sözlerine son verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2018, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63