Milletvekilleri Çadırkente Karşı

Milletvekilleri Çadırkente Karşı

Kahramanmaraş’ta, Suriyeli mültecilerin konaklaması için yapılan çadırkent inşaatının durdurulmasını isteyen CHP milletvekilleri ile vatandaşların eylemi sürüyor.


Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesi Sivricehüyük Mahallesi’nde inşaat çalışmaları süren 27 bin mültecinin barınması için yapılan çadırkent çalışmalarına engel olmak için CHP milletvekilleri bir araya geldi.
Yoğun güvenlik önlemleri altında oturma eylemi yapan vatandaşlara, CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, CHP Hatay Milletvekili Birol Ertem, CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül ile CHP Meclis Üyesi Ali Öztunç destek verdi.
CHP Meclis Üyesi Ali Öztunç burada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nun meclis grup konuşmasında Sivricehüyük’ü gündeme taşıyacağını söyledi.
Grubun eylemi güvenlik önlemleri altında sürüyor.


Geçtiğimiz dönemde CHP'den Kahramanmaraş Milletvekili adayı olan Nilden Bayazıt'ın sosyal paylaşım sitesindeki paylaşımı ise adeta gündem oldu.Bayazıt'ın paylaşımı ise şöyle: Burası Kürt-Alevi vatandaşlarımızın yoğunlukla yaşadığı bir bölge.Işid 'ın AFAD mülteci kamplarında terör faaliyetleri yaptığı konuşulurken, Alev'i Kürt vatandaşlarımızın yaşadığı bölgeye neden mülteci kampı yapılmaktadır?

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2016, 12:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
tolga
tolga - 5 yıl Önce

bence diğer yaşanılan yerlerde kamulaştırılmalı sorun çıkartmaya ne gerek var insanlık öldümü neden karşı çıkıyorlar İnançları yokmu insanların Kahramanmaraşlı yıllardır yaşıyor çadırkent maraş merkezde o zaman bizde mi insanığa karşı duralım devletimize kimse baş kaldıramaz

SIRADAKİ HABER

banner66

banner63