Ömer Özkan'dan birlik-beraberlik örneği'

Ömer Özkan'dan birlik-beraberlik örneği'

MHP Kahramanmaraş Merkez İlçe Eski Başkanı Ömer Özkan iftar yemeği verdi. İftara; MHP Kahramanmaraş Milletvekili M. Akif Paksoy ve MHP Kahramanmaraş Merkez İlçeden istifa eden Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

27 Mayıs 2010 tarihinde almış oldukları karar ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Merkez İlçe Başkanlığından istifa eden Ömer Özkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri önceki akşam Kahramanmaraş Pınarbaşı Destan Tesislerinde düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi. Özkan tarafından verilen iftar yemeğine; MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Akif Paksoy ve MHP Merkez İlçe Eski Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

İftar programı öncesinde bir açılış konuşması yapan Ömer Özkan, sözlerine beraber siyaset yapmaktan onur ve gurur duyduğu yol arkadaşlarıyla ve dostlarıyla birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu ve gururu dile getirerek başladı.

Son günlerde Türkiye üzerine oynanan oyunlardan bahseden Özkan; “Türkiye üzerinde oynanmak istenen bu oyunların nihai hedefi, tek millet tek devlet esasına dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin yeniden tanımlanması ve çok kimlikli, çok Miletli ayrışmış bir toplum ve parçalı bir devlet yapısının kabul ettirilmesidir” dedi.

“Ülkemizin çok ağır şartlarda bulunduğu bu günlerde Türk siyasi hayatında MHP’ye en fazla ihtiyaç duyulan zamandır” şeklinde konuşan Özkan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dolayısıyla biz ülkücüler bu zor zamanlarda birlik ve beraberlik içinde tek yumruk olmak zorundayız. Kişisel kaygı ve hesaplarımızı bir kenara bırakıp ülke menfaatleri gereği 3 hilalin etrafında birleşmek zorundayız. Bu sebeple bu memleketin teminatı, sigortası olan ülkücüler çok kuvvetli ve sağlam bir şekilde ayakta durmak zorundadır. Bu dönemlerde Türk Milletinin, Türk Devletinin MHP ve ülkücülere ihtiyacı vardır. Zira MHP iktidara yürümektedir. Bu iktidar yolunda samimi her ülkücünün katkısı olmak zorundadır”

MHP’nin ve kendisinin 12 Eylül’de yapılacak olan referandumda niçin HAYIR oyu kullanacaklarına da değinen Özkan, referandum hakkında da şu ifadelere yer verdi: “Aklı başında olan herkes bu hükümetin amacının üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek olduğunu bilir. O bağcı da büyük Türk Milletinin ta kendisidir. O yüzden bir ihanet projesi olan referanduma HAYIR diyoruz. Anayasa’da yapılan ve 12 Eylül’de önümüze gelecek olan değişiklikle hayat şartlarımız değişecek mi? işsizler iş bulacak mı? Tarım kesiminde çalışanlar, küçük esnaf, üretenler çiftçi korunacak mı?

Terör bitecek mi? Gelir dağılımındaki adaletsizlik giderilecek mi? yoksa yoksullar daha yoksul zenginler daha zengin mi olacak? Meclisi kanun kaçaklarının sığınağı olmaktan kurtaracak mı? Habur’dan teröristlerin kahraman edası ile gelmesini engelleyecek mi? yoksa bu görüntüleri artıracak mı? Yargının siyasallaşmasını engelleyecek mi? Özelleşme adı altında fabrikaların kapatılmasını önleyecek mi? Anadolu’yu Hıristiyanlaştırmak için mi bu millet EVET diyecek?

Şahsi çıkarları için Türk milletinin kardeşliğini bozmak isteyenlere, dejenere edilmek istenen sosyal ve kültürel yapımızın daha fazla zarar görmemesi için, ülkemizi yoksulluk ve yolsuzluğa mahkum edenlere karşı, şehide kelle katile sayın, eşkıyaya ağabey diyenlere dur demek için; şehitler ölmez vatan bölünmez diyenleri tahrikçilikle suçlayarak bize faşist diyen kandan beslendiğimizi söyleyen; Ülkücüleri; ırkçı kafatasçı diye suçlayanları unutmadan bütün bu yapılanların hesabını sormak adına 12 Eylül’de yapılacak olan bu referanduma biz HAYIR diyoruz.”

Özkan’ın konuşmasının ardından başlayan iftar yemeği dualarla devam etti. (Kaynak: Manşet Gazetesi - www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2010, 08:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63