Özal’ı 4 yılda bitirenler Tayyip Erdoğan’a da aynısını yapmak istiyorlar

İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç: “Özal gibi bir dünya lideri, bu şer güçlerin baskılarına 4 sene dayanabildi. Oynayan oyun aynısıdır. Yeni bir fetret dönemi, otoritesizlik dönemi, Ankara’da da boşluk dönemi oluşturmak istiyorlar. Buna bu ülkenin tahammülü yok” dedi.

Özal’ı 4 yılda bitirenler Tayyip Erdoğan’a da aynısını yapmak istiyorlar

Lütuf Mensucat personeli ile yemekte bir araya gelen TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, yerel seçimde destek istedi.
“Ülkenin kötüye gidişatını durdurduk” diyen Güvenç şunları söyledi: “Son 3-4 senedir yaptıklarımız kitapta yeri yok. Yargı darbesi, yürüyüşler, gezi olayı, PKK terörünün saldırısı, en son FETÖ’nün 15 Temmuz darbesi, en sonda geçen sene Ağustos ayında dolara yapılan saldırı. 7.40’a kadar çıkardılar. Bu durumlar eşliğinde seçime gidiyoruz. Devlet Bahçeli, daha önce bizi eleştirirken, bu devlete ciddi saldırı var. Devletin geleceğini bu güçler tehdit ediyor deyip, gelin Cumhur ittifakı kuralım, 3-5 belediyeyi konuşacak durumda değiliz, devlet söz konusu dedi.

ANCAK BUGÜNE KADAR YAPTIKLARIMIZ BUNDAN SONRA DA YAPACAKLARIMIZIN İŞARETİDİR

Bir ittifak kurduk. Recep Tayyip Erdoğan ile Devlet Bahçeli bu tehlikeyi fark etti. Konuyu sizin huzurunuza getirdi. Bir takım ekonomik sıkıntılarımız var, küresel saldırlar var. Ancak bugüne kadar yaptıklarımız bundan sonra da yapacaklarımızın işaretidir. Bizim karşımızda yıkım ekibi var. Bir şey yapmayı vaat eden bir grup var. Bir çok şeyi eleştirerek, bir çok şeyi de gerçeğin dışında, propaganda malzemesi yaparak bizleri yıkmaya, yıpratmaya çalışıyorlar. Bizim güvencemizi milletin engin sağduyusudur.

İŞÇİNİN, EMEKLİNİN, KÖYLÜNÜN, ÇİFTÇİNİN, ENGİN İNANILMAZ SAĞDUYUSU EN BÜYÜK GÜVENCEMİZ

Ve sığındığımız yerdir. Sizlerin büyük desteği bu seçimi kazasız atlatacağız. Dört sene 3 ay seçimsiz istikralı bir dönemi yakalayacağız. Bu iş adamı için güven demektir. Dışarıdan kredi verecekler için güven demektir. Bu ekonominin başındaki insanların önünü görerek çalışması demektir. Bu 4 sene 3 aylık dönem hepimizin için bir fırsat dönemi olacak. Bütün bu saldırıları fırsata çevirmiş olacağız. Bunun yeğana şartı, sandıktan tekrar Cumhur ittifakının kayıpsız çıkması ile söz konusu.

AKSİ BİR DURUM OLSA, DAHA O GECEDEN İTİBAREN YÜRÜYÜŞLERE BAŞLAYACAKLAR

Seçim istiyor diyecekler, güven ve istikrarı bozacaklar. Sanayici kredi bulmakta zorlanacak. Dışarı üzerimize gelecek. PKK, örgütler ayaklanmak için fırsat arayacak. Her türlü sıkıntıya ve soruna rağmen, büyük bir destek ile bu seçimi atlatmamızı sağlayacağınıza ben inanıyorum. Bunun yanında, bu genel durumun dışında, 5 yıllık Büyükşehir Belediyesi dönemin yaşandı bu şehirde. Bu 5 yıllık sürenin ilk 2 yılı ilçe belediyelerimizin kuruluş çalışmaları ile, büyükşehirin tüm şehri kucaklayacak teşkilatları kurması ile geçti. Ama ondan sonra ki 3 yılda dolu dolu hizmetleri yaptılar. Mahallelerin ana grup yollarını sıcak asfalt yaptılar. Mahallerimize parke taşı döşediler. Önümüzdeki 5 yıllık döneminde eksik kalan işlerimizi mahalle aralarında, obalarda yapacaklar. Tecrübeli bir kadromuz var. İnançlı bir kadro var. Oluşturulmak istenen algının dışında, inançlı, çalışkan, namuslu, vatanperver insanlardan kurulu bir kadromuz var.

4 SENE DAYANABİLDİ

Dikkatinize sunuyorum Özal gibi bir dünya lideri, bu şer güçlerin baskılarına 4 sene dayanabildi. Partisini elinden aldılar. 91 yılında uzaklaştırdılar. 91-2002 arası 140 milyar dolar bankaları dolandırdılar ve 20 bankayı kapattılar. 2002’de siz onları sandığa gömdünüz ve Tayyip Erdoğan geldi. Oynayan oyun aynısıdır. Yeni bir fetret dönemi, otoritesizlik dönemi, Ankara’da da boşluk dönemi oluşturmak istiyorlar. Buna bu ülkenin tahammülü yok. Bir kere aynı duruma düşmememiz gerekiyor. Bir kere daha istikrar dememiz gerekiyor. Bir kere daha güçlü devam dememiz gerekiyor. Allah yardımcımız olsun”

Haber: Mustafa Kılınç

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER