Özpolat: 'Abdullah Gül, Siyaset Dışına İtiliyor'

Özpolat: 'Abdullah Gül, Siyaset Dışına İtiliyor'

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, Kayseri'nin siyasetteki en büyük kozunun 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olduğunu dile getirdi.


CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, Kayseri’nin siyasetteki en büyük kozunun 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olduğunu dile getirerek "Görüyoruz ki bu süreçte Abdullah Gül siyasetin dışına itiliyor." dedi.
Milletvekili Durdu Özbolat ile CHP Parti Meclis Üyesi Cemal Canpolat, Kayseri’deki partilerinin il ve ilçe teşkilatları ile bir araya geldi. Düzenlenen programda partililere hitaben konuşma yapan Durdu Özbolat, Kayseri’den sorumlu milletvekili olarak görevlendirildiğini belirterek "Bugün burada Kayseri’nin sorunlarını konuşacağız." diye konuştu. Özpolat, yeni bir seçim sürecine girildiğini anlatarak, artık 12 yıllık AK Parti iktidarının gitmesi gerektiğini ifade etti.
Konuşmasında ilginç bir iddiada bulunan Özpolat, Kayseri’nin siyasetteki en büyük kozunun 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olduğunu söyledi. Özpolat, Gül’ün AK Parti’de siyaset dışına itildiğini ileri sürerek "Hükümetin Kayseri’deki en büyük kozu, başbakanlık, cumhurbaşkanlığı yapmış olan Abdullah Gül’ün memleketi olması. Görüyoruz ki bu süreçte Abdullah Gül siyasetin dışına itiliyor. Türkiye ekonomisine yöne veren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu da Kayserili. O'nun da dünkü açıklaması iktidara olan güvenin azaldığını gösteriyor. AKP iktidara gelirken vaat ettiği hiçbir şeyi yapmadı. Kayseri müteşebbis bir il. Kayserili ticaret erbabı, Türkiye’de birçok ilki başarmış ve kendi dinamikleri var. Onların yaptıkları var ama devletin büyük bir yatırımını görmedim. Bakan, Cumhurbaşkanı olmasına rağmen Kayseri, bugüne kadar hak ettiği devlet desteğini almamıştır. İnanıyorum ki Kayserili vatandaşlarımız da dikkatle olan biteni en iyi görenlerdir. Vaatten başka hiçbir şeyi olmayan bu iktidara ilk seçimde gereken cevabı verecektir." diye konuştu.
Milletvekili Özpolat, partililere söz vererek, sık sık Kayseri’ye geleceğini ve burada bir araya geleceklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63