Öztunç: 3 mega projemi açıklayacağım!

Millet İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Milletvekili Ali Öztunç, 9 Şubatta Kahramanmaraş için 3 tane proje açıklayacağını belirterek: “2 yada 3 tane mega projem var. Önümüzdeki süreçte bunların hepsini birlikte göreceğiz. Ben hemşehrilerimizin bana gösterdiği ilgiden dolayı çok mutluyum” dedi

Öztunç: 3 mega projemi açıklayacağım!

TBMM’de verdiği soru önergesi ve TBMM Meclis Başkanı Binali Yıldırım için söyledikleri ile bir anda ilgi odağı olan Millet İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Milletvekili Ali Öztunç sahaya indi. Partisinin Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş ile birlikte Kıbrıs Meydanı esnafını gezen Öztunç, 31 Martta yapılacak seçimler için oy istedi. Tek  tek iş yerlerini gezen Öztunç burada yaptığı açıklamada, 3 mega projesinin olduğunu belirtti.

YEREL SEÇİM İLE GENEL SEÇİM FARKLI 

Öztunç’un konuşmasından satır başları şöyle: “Seçim sürecinde artık günler daralmaya başladı. Benim aile olarak bir takım sıkıntılarım vardı. Babamın rahatsızlığı nedeniyle bir süredir gelememiştik. Son parti meclis toplantımızı gerçekleştirdik. Artık sahaya indik. Bugüne kadar strateji toplantılarımızı yaptık, projeler toplantımızı gerçekleştirdik. Çok güzel projeler hazırladım. Bu projeleri 9 Şubatta yapacağımız bir toplantıda Kahramanmaraş kamuoyuna duyuracağım. Esnafımızı gezmeye başladım. Gerçekten çok güzel bir ilgi var. Kahramanmaraşlı hemşerilerim artık aynı yönetimden bıkmışlar

ESKİŞEHİR MODELİ

Bunu da bana söylüyorlar. Ben bir kez daha söylüyorum; milletvekilliği seçimleri ile belediye seçimleri çok farklıdır. Milletvekilliği seçimlerinde belki partiye oy verilebilir. Lidere oy verilebilir. Ama belediye başkanlığı seçimlerinde belediye başkan adayına oy verilir. Eskişehir’de AK Parti her zaman milletvekilliği seçiminde birinci parti olarak çıkıyor. Ama yerel seçimlerinde Yılmaz Büyükerşan kazanıyor. Neden? Çünkü vatandaş Yılmaz Büyüerşan’a oy veriyor. Benim iddiam şu; bana 5 yıl görev versin Kahramanmaraş halkı. 5 yıl görev versinler ben Kahramanmaraş’ın sorunlarını 5 yıl içerisinde basamak basamak tertemiz yapacağım. Kahramanmaraş’ı bambaşka bir şehir haline getireceğim. Bunu da vizyonla, çalışkanlığımla yapacağım.

5 YIL GÖREV İSTİYORUM

Bana 5 yıl görev verilsin Kahramanmaraş Akdeniz’in incisi olacak. Geçen seçimlerde Kahramanmaraş halkı Fatih Mehmet Erkoç’u belediye başkanı seçti. Ne oldu? 5 yıl boyunca şehri Fatih Bey yönetti. Tayyip Erdoğan yönetmedi. Şimdi Hayrettin Bey seçilse Hayrettin Bey yönetecek, Tayyip Bey gelip yönetmeyecek. Yâda ben seçilsem ben yöneteceğim. Belediye seçimlerinde adaya oy verilir. Partilere oy verilmez. Bunu bir kez daha vurguluyorum. Gördüğüm ilgiden çok memnunum. Allah’ın izniyle hemşerilerimin desteğiyle ben bu seçimi 31 Mart akşamı kazanacağım ve 31 Mart akşamı Kahramanmaraş’ta bambaşka bir yönetim olacak. Hırsızlık olmayacak, yolsuzluk olmayacak. Belediyeden bankamatik kartı alacaksın, belediyeye gelmeden, çalışmadan maaş alacaksın. Kimin parası bu? Vatandaşın parası. Bunlara asla izin vermeyeceğim. Bir kuruş para çaldırmayacağım ve yatırımın en güzelini yapacağız. 

2 YADA 3 TANE MEGA PROJEM VAR

Önümüzdeki süreçte bunların hepsini birlikte göreceğiz. Ben hemşerilerimizin bana gösterdiği ilgiden dolayı çok mutluyum. 1 Nisan’da Kahramanmaraş’ta yepyeni bir bakış açısı olacak. Yepyeni bir anlayış olacak. Bu parti yâda siyasi anlayış değil. Ben kendi vizyonumla, önce hırsızlığı bitirerek yolsuzluğu bitirerek ve gerçekten halk için belediyecilik yaparak görev yapacağım. Belediyenin işi çöp toplamak, temizlik yapmak. Bu belediyenin asli görevidir. Ama belediyenin başka görevleri de var. İstihdam yaratacak. Mesela Gaziantep’te, Kayseri’de tramvay var. Peki, Kahramanmaraş’ta neden yok? Herkese hizmet nasıl yapılırmış göstereceğim. 

TRABZON CADDESİ DEĞİŞECEK

Böyle bir uygulama olmaz. Trabzon Caddesi tek yön olacak, geniş olacak, Azerbaycan Bulvarı aşağıya doğru tek yön gidiş olacak. Trabzon Caddesi’nde yapılan yeni yerler kaldıracağız. Burada siftah yapmadan dükkânını kapatan esnaflar var. Burada yapılan uygulama bana göre yanlış, buranın değişmesi gerekiyor. Burayı değiştireceğiz. Kentsel dönüşüm yapılacak. Tekke, Sakarya,  Namık Kemal, Yavuz Selim Mahallelerinde kentsel dönüşümün mutlaka yapılması gerekiyor. Kentsel dönüşüm ranttır. O rantı da birileri yemeyecekler. O rantı vatandaşlar alacak”

Haber: Mustafa Kılınç

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 16:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamiloğlu
Kamiloğlu - 2 yıl Önce

2 mi 3 mü karar ver.
CeHaPe ve Mega proje :)))
inanasım gelmiyor.

SIRADAKİ HABER

banner63