Pakdil, Alanya'da anayasa değişikliğini anlattı...

Pakdil, Alanya'da anayasa değişikliğini anlattı...

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, 'Anayasa'da yapılan değişiklik, Türkiye'nin bir hukuk devleti olması, darbelerin kesilmesi yönünde, hakimiyetin kayıtsız şartsız millete devredilmesi ile ilgili olan bir husustur. Yaptığımız işlerin hepsi Türkiye'de bir hukuk mücadelesidir' dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, Antalya'nın Alanya ilçesinde, partisinin ilçe teşkilatını ziyaret etti. Ziyarette partililerle bir süre sohbet eden Pakdil, gazetecilere yaptığı açıklamada, Anayasa değişikliğini demokratikleşmenin bir adımı olarak gördüğünü kaydetti. 12 Eylül'de referandumdan milletin lehine sonuç çıkacağına emin olduğunu belirten Pakdil, şunları söyledi:

'Anayasa Değişikliği 12 Eylül itibariyle milletimizin iradesine sunularak, halk oylaması yapılacak. Bu süre içerisinde destekleyen veya desteklemeyen siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının çalışmaları olacak. Bunun için bütün il ve ilçe merkezlerinde karşılıklı olarak hoşgörü ortamı içerisinde şahıs ve kurumların görüşlerine tanık olacağız. Nihayetinde de değerlendirmesini milletimiz kendisi yapacaktır. Çıkacak neticeyi de hepimizi göreceğiz.'

Zamanla insanların ihtiyaçlarının değiştiğini, yasaların da zaman içerisinde değişmesinin normal bir durum olduğunu belirten Pakdil, bu değişikliklerin onay mercisinin de millet olduğunu ifade etti.

Pakdil şöyle konuştu:

'12 Eylül itibariyle de bu değerlendirme hep beraber yapılacak. Fikir, vicdan hürriyeti bakımından olumlu bir hava meydana getireceğine inanıyoruz. Sendikalaşma bazında demokratikleşme anlamında olumlu bir adım olduğu kanaatini taşıyoruz. Gelişmeleri hepimiz takip ediyoruz. Bu değerlendirme neticesinde ortaya iyi bir neticenin çıkmasını hep beraber arzu ediyoruz. Bütün gayretimiz, Türk milletinin refahı, huzuru içindir. Farklı düşüncelere sahip olabiliriz. Ama medeni insanlarla medeniyet dünyasında uğraşmak, fikir noktasında birbirine galebe çalmayı gerektirir. Milletin önüne kim güzel proje koyarsa, kim kendini daha iyi anlatırsa, değişen dünya ortamına daha uygun ifade ederse millet o düşünce kalıplarını değerlendirecektir.'

Bir gazetecinin, 'referandumdan çıkacak sonuç doğrultusunda Kenan Evren'in yargılanması konusunda AK Parti hükümeti olarak düşünceniz nedir?' sorusuna, Pakdil, 'Anayasa'da yapılan değişiklik, Türkiye'nin bir hukuk devleti olması, darbelerin kesilmesi yönünde, hakimiyetin kayıtsız şartsız millete devredilmesi ile ilgili olan bir husustur. Yaptığımız işlerin hepsi Türkiye'de bir hukuk mücadelesidir. Hukukun hakim olması ve hukukun üstünlüğüdür. Ümit ediyorum ki bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki gelişmelerde de Türkiye Cumhuriyeti Devleti kendisine layık olan bir hukuk düzenine kavuşacaktır' dedi. (Ajanslar)

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2010, 06:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63