Pakdil nereye hazırlık yapıyor?

Pakdil nereye hazırlık yapıyor?

Dün servis edilen haber içeriği ve fotoğraf, Nevzat Pakdil'in kulislerde konuşulmasına neden oldu..


Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil’in, alıkonulan tır şoförlerinin serbest bırakılmasına ilişkin Afşin’deki açıklaması basında yer buldu. Haberde Nevzat Pakdil’in beraberindeki kişilerlerin tek tek isimlerinin zikredilmesi önemli bir ayrıntı olarak oldukça dikkat çekti.


AA tarafından servis edilen haber içeriğinde, “Başbakanlık Danışmanı Sefer Turan, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, AK Parti Afşin İlçe Başkanı Fevzi Kaynak, Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can ile Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahir Turan'ı ziyaret etti.” denilerek ilçe milli eğitim müdürünün ismi zikredilen kişilerle hep birlikte ziyaret edildiği belirtiliyordu. 


Haber fotoğrafında görülmemesine rağmen Başbakanlık Danışmanı Sefer Turan’ın adının haberde geçmesi, ayrıca Göksun ve Afşin Belediye Başkanları ve bürokratlarının Nevzat Pakdil ile birlikte hareket ederek topluca poz vermeleri “Nevzat Pakdil gövde gösterisi mi yapıyor?” sorusunu akıllara getirdi.


Siyaset çevreleri ise, Ak Parti’de üç dönemdir milletvekilli seçilen Nevzat Pakdil’in “Kuzey ilçeleri siyasetiyle, bürokratıyla, yerel yönetimiyle benden sorulur” mesajı vermek istediği şeklinde algılanacağını belirttiler.


Özellikle üç dönemdir Türkiye ve Kahramanmaraş bürokrasisinde kritik atamalarda kendine yakın isimleri göreve getiren ancak hep perde arkasında kalan kuzeyin patronu Nevzat Pakdil’in, bu sefer ‘açıktan gövde gösterisi’ yapma çalışması olarak ta değerlendirilebileceği belirtilerek, “Acaba gücünü kaybetti de saklamaya mı çalışıyor?” veya “Bu süreçte yıkılmadım ayaktayım görüntüsü ile Nevzat Pakdil bir yerlere hazırlık yapıyor” Soru ve yorumları da siyaset çevrelerinde konuşulmaya başlandı.


Malum önümüzdeki günlerin gündeminin seçimler, Ak Parti kongresi ve yeni hükümet kurulacak olması da konuşulanların yersiz olmadığını gösteriyor.


(www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2014, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63