Pakdil: Yeniden filmi geriye sarmanın anlamı yok!

Pakdil: Yeniden filmi geriye sarmanın anlamı yok!

TBMM Başkanvekili ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, İnegöl ve Dörtyol'da meydana gelen üzücü olayları değerlendirerek; ''Türkiye bu filmi seyretti, yeniden filmi geriye sarmanın anlamı yok'' ifadesini kullandı.

Anayasa değişiklik paketinin 12 Eylül’de halk oyuna sunulacak olması nedeni ile seçim çevresi Kahramanmaraş’a gelerek ‘Evet’ oyu verilmesi yönünde çalışmalarda bulunan Pakdil, Türkiye'yi kargaşa ve çatışma ortamına sürüklemek isteyenlerin bulunduğuna dikkati çekti. Pakdil, İnegöl ve Dörtyol'da yaşanan olaylardan üzüntü duyduğunu ifade ederek şunları kaydetti:

"KAVGA ETMEK İÇİN SEBEP ARAMAMALIYIZ"

''Türkiye'nin bu tür olaylara müsaade etmemesi gerekiyor. Bizler köklü geleneği olan büyük bir milletin çocuklarıyız, cihan devletleri kurmuş olan medeniyetin çocuklarıyız. Ufak tefek olaylar nedeniyle birbirimizle kavga etmek için sebep aramamalıyız. Bize düşen barışı tesis etmektir. Kim kargaşa çıkararak aksini ispat etmeye çalışıyorsa onlara da hiçbir zaman fırsat vermememiz lazım. Bunun kazananı olmaz. O günlerde yapılan hataları gördük. Hatalara düşmemek için gayret ediyoruz. Bunun kimseye faydası yoktur. Bunun sadece Türkiye'ye, Türk milletine hasım olan insanlara faydası olur. Türkiye'nin dünyada kazandığı başarıyı engellemek isteyen çevrelerin ortaya koymuş olduğu tezgahlardır. Ben bunların provokasyon olduğuna inanıyorum. Güvenlik güçlerimiz faillerini ortaya çıkarmasını ve önleyici tedbir almasını arzu ediyorum.''

TÜRKİYE BİR YÜKSELİŞ İÇİNDE

Türkiye'nin bir yükseliş içinde olduğunu ve bütün ülkelerin Türkiye'yi örnek gösterdiğini belirten Pakdil, Türkiye'yi ''içine kapatmak isteyenlere'' fırsat verilmemesi gerektiği görüşünü savundu.

TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, ''yakarak ve yıkarak'' bir yere varılamayacağını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''İnsanların aklıselim hareket etmesi lazım. Hiç kimsenin kendini güvenlik güçlerinin yerine koymasını kabullenemeyiz. Ayrıca beyanatlarımıza dikkat etmeliyiz. Çatışmayı tahrik edici konuşmalar yapmak kimseye fayda getirmez. Herkese sağduyu çağrısı yapıyorum. Birliğimize zarar verecek davranışlardan uzak durmalıyız. Geçmişte yaşadığımız acı tecrübelerden ders almalıyız. Bir delikten iki kere ısırılmamalıyız. Türkiye bu filmi daha önce seyretti, yeniden filmi geriye sarmanın anlamı yok.''

Pakdil, Türkiye'nin önünün açılması için referandumun çok önemli bir fırsat olduğunu, referandumda ''evet'' diyerek görevlerini yerine getireceklerini de sözlerine ekledi.

SAÇAKLIZADE VAKFI'NDAKİ TOPLANTIYA KATILDILAR

Kahramanmaraş’ta bulunan AK Parti milletvekillerinden TBMM Başkan Vekili Nevzat Pakdil’in yanı sıra Veysi Kaynak, Cafer Tatlıbal ve Fatih Arıkan, Saçaklızade Vakfı’nda dün yapılan bir programa katıldı. Söz konusu programda geçen günlerde TBMM Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görülen vakfın çalışmaları hakkında bilgiler sunuldu.

AK Parti milletvekilleri ayrıca annesini kaybeden AK Parti Merkez İlçe eski Başkan Yardımcısı Ayhan Hançerkıran'a da taziye ziyaretinde bulundular. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2010, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63