Paksoy iddialara cevap verecek

Paksoy iddialara cevap verecek

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Kahramanmaraş milletvekili Avni Doğan’ın dün akşam Aksu TV’de yayımlanan ‘Başkentten’ isimli programda, Elbistan’ın MHP’li Belediye Başkanı Abdullah Paksoy hakkında ağır eleştiri ve ithamlarda bulunması siyasi gündemi alt-üst etti.

Doğan’ın açıklamalarının yankıları sürerken, Kanal 46’nın telefonla görüştüğü Belediye Başkanı Abdullah Paksoy, ortaya atılan söz konusu iddia ve ithamlar ile ilgili olarak açıklamada bulunacağını söyledi.

Turgay Terzibaş’ın Ankara’dan hazırlayarak sunduğu ve canlı olarak yayımlanan programa katılan milletvekili Avni Doğan, Elbistan Belediye Başkanı Paksoy ile ilgili olarak; “Elbistan Belediyesi’ni kazanarak Elbistan’ı bir menfaat grubunun elinden, vurgundan, talandan ve soygundan kurtaracağız. Bu türlü açık ifadeler kullanmanın altında ise müfettiş raporları bulunuyor. Şu anda sanırım 6 dosya mahkemede ve detaya girerek adaleti etkilemek istemiyorum” ifadesini kullandı.

4 dönemdir vekillik yapan birisi olarak ilçesinde belediye başkanlığını partisinin kazanamamasının kendisi için çok ağır bir durum olduğunu da itiraf eden Doğan; “Bugün akşam Kahramanmaraş milletvekilleri olarak bir araya geldiğimiz Sayın Başbakan’a Elbistan Belediye Başkanlığını kazanabilmek için söz verdim” dedi.

MHP’li Elbistan Belediye Başkanı Abdullah Paksoy’a da ağır eleştiriler yönelten Doğan, Aksu TV Genel Müdürü Terzibaş’ın; “Sayın vekil bu kadar açık konuşuyorsunuz. Peki Elbistan halkı, iddia ettiğiniz vurgun, talanın ve soygunun farkında değil mi, neden iki dönemdir MHP’ye belediye başkanlığını veriyor?” şeklindeki sorusuna ise kıdemli vekil Doğan şu karşılığı verdi:

“Tüm bunları Elbistan’da yaşayan halk söylüyor. Bizler ise Ankara’dayız. Neden seçimi alamadığımız konusuna gelince de; demek ki bundan önceki seçimlerde kendimizi iyi anlatarak ifade edememişiz. Ama 29 Mart seçimi için daha çok çalışarak Elbistan Belediye Başkanlığını partimize kazandıracağız. Bunun için Sayın Başbakanımıza söz verdim. Seçimi kazanacağımıza da inanıyorum.”

Elbistan’ın vizyonu (geniş ve uzak görüşlülük) olan yüksekokul mezunu ve iktidar ile iyi ilişkiler kurabilen bir belediye başkanına ihtiyacı bulunduğu görüşünü de savunan Doğan, “Ben bir edebiyatçıyım ve bugüne kadar çok sayıda insan ile iletişim kurdum. Ancak bugüne kadar ne yazık ki Elbistan Belediye Başkanı ile bir türlü iletişim kuramadım. Bu başkan Elbistan'ın gelişiminin önüne engeller çıkartarak tıkıyor. Belediye başkanlığı için aday adayı olmak isteyenlerin partimize müracaatları için daha zaman var. Yine sorunuzu üzerine şunu da belirtmek isterim ki; ben Avni Doğan olarak kimsenin önünü tıkaman ve siyasette bir yerlere gelmesini engellemem. Bu iddialar gerçek dışıdır. Kim aday adayı olmak istiyorsa ben onların önünü açarım. Benim kimseden siyasi yönde bir korkum ve çekincem yok” dedi.

Milletvekili Doğan, konuşması sırasında kendi mal varlığını da açıklayarak, bazılarının siyasetten zengin olduklarını iddia etti ve buna örnek olarak ise Elbistan Belediye Başkanı'nı gösterdi. (www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2008, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63