“Peygamberimizin hayatı ölçümüz olmalıdır”

“Peygamberimizin hayatı ölçümüz olmalıdır”

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.


Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay mesajında: “Aydınlığın karanlığa üstün geldiği, insanlık tarihinin yeni baştan kurulduğu,  âlemlere rahmet Hz. Muhammed’in (SAV)dünyaya teşriflerinin hatırlandığı bir “Kutlu Doğum Haftası’nı daha idrak etmenin,  huzurunu hep birlikte yaşıyoruz.


Hz. Muhammed’in (SAV)hayatında, aradan asırlar geçmesine rağmen insanlığa yön veren ilkeler vardır. Bu ilkelere tutunarak insanlık yeniden ışığa, aydınlığa kavuşabilir. Yeryüzünü emin belde hâline dönüştürebilir. Her türlü zulmün, şirkin ve çirkinliklerin bertaraf edilmesini sağlayabilir de geleceğin güneşli günlerine bakabilir.


Merhamet Güneşi Efendimizin yaşantısından yeryüzüne sağanaklaşan dürüstlüğün, erdemin, şefkat ve merhametin insanlık için yol gösterici olduğunun bilincinde olmamız gerekir. Onun hayatı yaşayış ve yorumlayışı var oluşu kavramamızda temel ölçüt olmaktadır. Rehber olarak onun hayatından süzülen esasların aydınlatıcılığı hepimizi kuşatmaktadır.


Âlemlere rahmet olarak gönderilen Efendimizin örnek yaşayışının daha fazla uygulanmasına muhtaç olduğumuz bugünlerde, onun insanlığa ulaştırdığı ilkelerin içten bir biçimde hayata dönüştürülmesini temenni eder, İslam âleminin ve hemşerilerimizin “Kutlu Doğum Haftası”nı en samimi duygularımla tebrik ederim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2014, 06:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66