'Poyraz'ı görünce Ali Sezal'dan özür diliyorum'

'Poyraz'ı görünce Ali Sezal'dan özür diliyorum'

Türk siyasetinin tanınmış ve etkin isimlerinden Ökkeş Şendiller, kendi deyimi ile 'üzerindeki ölü toprağını kaldırmak için' geldiği memleketi Kahramanmaraş'ta muhalefet çalışmalarını sıkı bir şekilde sürdürüyor.

Geçen günlerde Aksu TV'de Turgay Terzibaş'ın ‘B Planı' isimli programına canlı yayın konuğu olarak önemli açıklamalarda bulunan Ökkeş Şendiller, aynen kendi ifadesi ile "Kahramanmaraş'ı siyaseten yönetmeye çalışan krallar (baronlar) tarafından tahta oturtulan ve seçmenin de alternatif olmadığı için onay vermek zorunda kaldığı Mustafa Poyraz'ın 2009 seçiminden sonraki birinci senei devriyesinde icraatlarının değerlendirmesi"ni yaptı.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinin birinci yıldönümünde Gazeteci Mustafa Şirin’e özel açıklamalarda bulunan Ökkeş Şendiler, orta refüjlerdeki çimleri sökerek yerine taş parkeler döşemesi nedeni ile kenti adeta ‘taş devri’ne döndürmekle suçlayıp ‘Yeşil Düşmanı’ olarak isimlendirdiği AK Partili Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ın karnesinin çok kötü notlarla dolu olduğunu öne sürdü.

29 Mart 2009 seçimlerinde 125 bin 299 oy ve yüzde 64.88’lik bir oran ile Kahramanmaraş Belediye Başkanlığına yeniden seçilen Mustafa Poyraz’ın halka hizmet yerine kendisini oraya oturtan malum çevreler için ter döktüğünü öne süren Ökkeş Şendiller, şöyle konuştu:

‘ESKİ BELEDİYE BAŞKANI ALİ SEZAL’DAN ÖZÜR DİLİYORUM

“Kahramanmaraş’ın AK Partili Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, geçen yıl yapılan seçimin ardından birinci yılını doldurdu. Ne kendisinden ne de muhalefet ile sivil toplum kuruluşlarından söz konusu birinci yılın değerlendirilmesi yönünde herhangi bir açıklama gelmeyince ben bir açıklama yapma gereği duydum. Bir şehrin gelişmişlik ölçüsü için belli kıstaslar vardır. Bunların öncelikli olanları; şehrin giriş-çıkış yolları, kişi başına düşen yeşil alan miktarı, çevre ve kültür varlıklarına verdiği önemdir. Kahramanmaraş’ın şehirlerarası yollarının girişleri ise ortadadır. Yeşil alan konusunda ise, orta refüjlerdeki çimler sökülerek yerlerine taş parkeler döşenmektedir. Son olarak ise yeni belediye hizmet binası önündeki ağaçların kesilmesi ile Başkan Poyraz’ın yeşile verdiği önem iyice ortaya çıkmıştır. Ben kendisini ‘Yeşil Düşmanı’ olarak isimlendiriyorum. 1989’da Ali Sezal belediye başkanı olduğunda Atatürk Parkı içerisindeki kavak ağaçlarını kesince ortalığı ayağa kaldırmıştım. Ancak bugünlerde 'Yeşil düşmanı' Mustafa Poyraz’ı görünce Ali Sezal’dan özür diliyorum. Hakkını helal etmesini istiyorum.”

“TOMSUKLU’DAKİ ÇÖP DÖKME ALANINA 3 TRİLYON HARCANDI”

“Şehrin Gaziantep yolu üzerindeki Tomsuklu bölgesine yapılması planlanan çöp dökme alanına 3 milyon liranın harcandığı öne sürülüyor. Bu doğrumu dur? Bildiğiniz gibi; Başbakan devreye girince söz konusu yere çöp dökme alanı yatırımı yapılmasından vazgeçildi. Belediyenin kaynakları bu şekilde boşa harcanacak kadar çok mu? Atık su arıtma tesisi kurulması işi ne oldu? Yeşil Düşmanı Mustafa Poyraz’ın icraatlarını dünyaya duyurmak için yakında çevrecileri buraya davet edeceğim. Kaldırımlar ve yollar ‘yap-boz yeniden yap’ sistemi ile yapılıyor. Bunun için kimlere ne kadar bir kaynak aktarılıyor? Orta hal arsasına kültürpark yapımı için geçen aylarda belediye meclisinde alınan bir kararla sanırım 3 milyon lira idi, kredi kullandırılması kararlaştırılmıştı. Bu kredi kullanıldı mı, kullanıldı ise neden ortada şu ana kadar hiçbir şey yok. Yoksa kredi çekildi de başka yerlere mi harcandı?”

‘KAHRAMANMARAŞ BELEDİYESİ’NİN BORCU NE KADARDIR?’

Kahramanmaraş Belediyesi’nin şu anda toplam borcunun 100 milyon lira yani 100 trilyon lira olduğu konuşuluyor. Bu rakam doğru mu, doğru değil ise Kahramanmaraş Belediyesi’nin borcu ne kadardır? Bankalardan alınan teminat mektuplarının miktarı ne kadardır, bunlar için ne kadar faiz ödenmiştir? Hükümet, başta su olmak üzere belediye alacaklarına yapılandırma hazırlığında iken, Kahramanmaraş Belediyesi borçlu olan vatandaşlara adeta yağmur gibi icra takibi tebligatlarını neden göndermektedir? Bu konularda Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’dan açıklama bekliyorum. Kahramanmaraş Belediyesi icraatlarını takip etmeyi sürdüreceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.” (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2010, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66