Poyraz: 'Sözde değil, özde hareket edeceğiz'

Poyraz: 'Sözde değil, özde hareket edeceğiz'

40 Sivil Toplum Kuruluşunun oluşturduğu “Kahramanmaraş Platformu” üyeleri ile Yimpaş Otelde bir araya gelen Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz yeni projelerini anlattı. Poyraz; “Yeni dönemde de ortak akıl ile sözde değil, özde hareket edeceğiz” dedi.

Dün akşam gerçekleştirilen ve Kanal 46’nın da takip ettiği Kahramanmaraş Platformu Dönem Sözcüsü Avukat Yusuf Bülbül, platform hakkında bilgiler vererek, sivil toplum kuruluşlarının üstlendikleri sorumluluğu anlattı. Poyraz ise, sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle gelecek dönemde ortak akıl ile sözde değil, özde hareket edeceklerini söyledi.

“Kenti nasıl ileriye ulaştırırız?” düşüncesinde olduklarını vurgulayan Poyraz, sivil toplum örgütlerini önemsediklerini ifade etti. Yeni dönemdeki projeleri hakkında da bilgiler veren Poyraz; “Tarihin gün yüzüne çıkarılması ile ilgili çalışmalar içerisinde olacağız. Kentsel dönüşüme ağırlık vererek Kent Konseyi'ni de daha işlevsel hale getireceğiz. İnşallah yapılacak çalışmalarla şehrin geleceğini daha ileri noktalara taşıyacağız” diye konuştu.

Poyraz, daha sonra platform üyelerinin belediye çalışmaları ile ilgili sorularını cevaplandırdı. (www.kanal46.com)YASAL VE MANEVİ UYARI:Kanal 46’da yayımlanmış her türlü haber, görüntü ve fotoğraf gibi görsel malzeme, bilgi ile belgelerin tüm yayın ve telif hakları saklıdır. Ajans 46 aboneleri dışında, Kanal 46'nın onayı olmadan haber ve yazı içeriğini iktibas etmek veya yeniden yazılı ya da internet ortamında yayınlamak kesinlikle yasaktır. Kanal 46 bu konudaki her türlü yasal haklarını saklı tutar.

"Kanal 46; Basın Meslek İlkelerine Uyar"
Bağımsız ve bağlantısız haberin altındaki imza: KANAL 46.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2009, 15:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
veli chona
veli chona - 12 yıl Önce

Sözde, özde lafını ağzına alan bir başkan, önce ettiği lafların ve verdiği sözlerin arkasında durmalıdır. Belediye başkanlığı aday adaylığı sürecinde kendine genel merkezce yaşatılan psikolojik yıpratma ve aşağilamalara, bir de belediye meclisine sonradan eklenen ve kendisine muhalif adayların konması, kendisine son kez söylenen''Hoplama zıplama otur yerine'' muhabbetidir. Onurlu olan bir aday bu süreçte yapılan bu muamelelere karşı istifa eder, çekilirdi. Doktorların reçetelerini vermekle görevli biri hangi riski alır hangi bağımsız kararı alabilir ki? Zira hayat ona başkalarının kararlarını uygulamak gibi bir meslek verdikten sonra adamdan fazlasını beklememeliyiz. Hasbi dostum benim...

Mehmet Biçkes
Mehmet Biçkes - 12 yıl Önce

Sayın Başkan, Hangi Sivil Toplum Örgütleri, Hangi ortak akıl dan bahsediyorsunuz? Hangi PLATFORM? bunlar senin neyine? 6.5 yıldır çizginizi çok iyi biliyor bu vatandaş, ''SEN SIK DİŞİNİ, BEN BİLİRİM İŞİMİ'' çizgisinden hiç taviz vermediniz. Size inanan güvenen partilileri, Başka parti arama, bir başka deyişle YUVAYA DÖNÜŞE ZORLADINIZ. Kendi güdümünüzdeki Halk konseyi bile size söz dinletemediğinden istifaya ramak kalmıştı. şimdilerde oralarda şekillenen fikirlere sarılarak yok kapalı çarşı projesi, yok Maraş evi felan filan geveliyip duruyorsunuz. Elinizden trilyonlar geçti. Bu memlekete NE YAPTINIZ? Kendi reklamlarınızı yayınlayan Reklam Panolarından başka? Otogarın suyumu çıktı? Belediye Binasının neyi vardı? 500 Milyarla elden geçirilse arka tarafa gerktiğinde ek bina yapılırsa bizi 20 yıl daha idare etmezmiydi? Ona bakarsan Vilayet binamız daha eski, ona daha çok ihtiyaç var. Ama ülke dar bir süreçten geçiyor, Bu SAVURGANLIK NİYE? Sizin yanlış yatırımlarınız üzerine yaklaşık bir yıldır bu siteden alternatifleri ile birlikte yanlış yaptığınızı yazıyorum. Bir gün alçak gönüllülüğünüzü gösterip,Siz neden basediyorsunuz? diyemediniz. Halbuki size oy veren biriyim. Yapılan yanlışların bu gün ayağınıza dolaşacağını ön görerek vakit varken uyarmak istedim. SİZDEN TIK YOK. TIK olmadığı gibi bir öz eleştiride YOK. Bu saatten sonra sizin için bir şey yapamam artık. BEN KAHRAMANMARAŞ'ımı sizden daha ÇOK SEVİYORUM. Buna emin olun.

Mehmet Biçkes
Mehmet Biçkes - 12 yıl Önce

Sayın Başkanım seçim gezilerinde evlere, hanımlara kadar toplantı organize edip, oy istiyormuş, Hanımlarda BAŞKANIN SÖZÜNE GÜVENMEYİP,Mahalleleri için PARK İÇİN SENET İMZALATIYORLARMIŞ. Sayın Başkan ne hallere düştüğünüzü görüyormusun? Bundan sonra BAŞBAKAN olsanız ne YAZAR? Bunu Başbakan duysa, Mutlak sizi ADAYLIKTAN AZLEDERDİ. Böyle bir başkan seçilsede görev yapamaz. Çabalarınız nafile

SIRADAKİ HABER

banner63