Poyraz yeniden aday gösterilecek (mi)

Poyraz yeniden aday gösterilecek (mi)

Başbakan Erdoğan, partisinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayını birazdan açıklayacak. Erdoğan, hafta içi 46 belediye başkan adayını daha açıklayacağını söylemişti.

Ancak parti kulislerinden elde edilen bilgilere göre Erdoğan'ın ilk etapta devam edilecek 18 il'i açıklaması bekleniyor. Açıklanacak iller arasında da büyük ihtimalle Kahramanmaraş'ın olmayacağını ve bu durumun ise mevcut başkan Mustafa Poyraz'dan vazgeçildiği anlamına gelmeyeceği de özellikle vurgulandı.

Ancak Kahramanmaraş kent merkezindeki son günlerin popüler spekülasyonu ise; "Eğer Başbakan Poyraz'ın adını açıklamazsa demek ki vazgeçmiş demektir" şeklinde dikkat çekiyor.

Böyle bir durumun gerçekle ilgisinin bulunmadığı öne sürülüyor ancak bugün isminin açıklanmamasının Poyraz'ın rakipleri tarafından bir hayli yıpratılacak olmasına da dikkat çekilirken, Başbakan Erdoğan'ın Poyraz'dan kolay kolay vazgeçmeyeceği de biliniyor.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını açıklamaya devam ediyor. AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayını bugün Altındağ Belediyesi Karapürçek Spor Salonu'nda düzenlenen törenle açıklayacak. Toplantı saat 13.00'te başlayacak.

Başbakan Erdoğan, partisinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak halen bu görevi yürüten Melih Gökçek'i mi yoksa başka bir partiliyi mi aday göstereceği merakla bekleniyor.

Ankara düğümü çözülecek mi?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara ile ilgili kararını bugünkü toplantıda açıklamayacak. AK Parti Merkez Yürütme Kurulu'nda Ankara için mevcut başkan Melih Gökçek'in ismi ağırlık kazandı. Parti, Samsun, Gaziantep ve Sakarya'da yeni isimlerle seçime girecek.

Erzurum'da mevcut başkan Ahmet Küçükler ile 'yola devam' kararı alan AK Parti, Bursa ile ilgili kararını henüz netleştirmedi.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 4.5 saat süren toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda AK Parti'nin mevcut büyükşehir ve 46 il belediye başkanlarından yola devam edecek isimler değerlendirildi. İstanbul, Konya, Kocaeli, Antalya ve Kayseri Büyükşehir belediye başkanlarının yeniden aday gösterilmesine karar veren AK Parti, bugün de Ankara, Samsun, Sakarya, Gaziantep, Bursa ve Erzurum ile ilgili değerlendirme yaptı.

Toplantıda Ankara'da Melih Gökçek ile yola devam edilmesi görüşü ağırlık kazandı. AK Parti, Erzurum'da da Ahmet Küçükler ile 'yola devam' karar aldı. Samsun, Gaziantep ve Sakarya'da yeni bir isimle seçime girilmesini kararlaştıran AK Parti Merkez Yürütme Kurulu, Bursa ile ilgili kararını ise daha sonra verecek. Ancak Başbakan Erdoğan'ın bugün Altındağ Spor Salonu'nda yapacağı toplantıda Büyükşehir belediye başkanlarıyla ilgili bir açıklama yapmayacağı öğrenildi. AK Parti'de, büyükşehir belediyeleriyle ilgili son kararını vermek üzere Merkez Yürütme Kurulu önümüzdeki günlerde yeniden toplanacak.

İŞTE DEVAM KARARI ALINAN İLLER

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu, belediyeleri AK Partili olan 46 ilin mevcut başkanlarından yola devam edecek isimleri de belirledi. Daha önce 46 ilde temayül yoklaması ve kamuoyu araştırması yaptıran Başbakan Erdoğan, geçtiğimiz hafta içerisinde 46 ilin milletvekillerini tek tek dinlemişti.

AK Parti MYK'da son şekli verilen ve yeniden aday gösterilmesine karar verilen illerin şunlar olduğu öğrenildi:

"Adıyaman, Aksaray, Balıkesir, Bayburt, Bilecik, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Elazığ, Erzincan, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kırıkkale, Kilis, Kırşehir, Manisa, Mardin, Nevşehir, Rize, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak."

Başbakan Erdoğan'ın belirlenen illerin tümünü bugün açıklayıp açıklamayacağı ise henüz netlik kazanmadı.

AK Parti, Afyon, Kütahya, Osmaniye, Bingöl, Muş, Siirt, Ağrı ve Amasya'da ise yeni adaylarla seçime girilmesine karar verdi. (Mynet)Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2008, 11:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
berka turk
berka turk - 12 yıl Önce

Evet poyrazla devam edilmeyeceği belli oldu. Peki AK partide K.Maraş'ın bazı vekileri ve bu kulvardaki eşraF NE YAPMAK istiyor? Siz olup olmaz şeylerle bazı adayları tartışırsanız kendinizin tartışılmayacağınımı sanıyorsunuz? Örneğin sayın Sıtkı GÜVENÇ'e Ankara'da kulislerde belden aşağı bu kadar vurmak yakışıyor mu? Hep siz hangi maraşlının elinde tutupda bürokraside bir yere getirdiniz. Gelecek günlerde bunlar, yaptığınız hizmetler bolca tartışılacaktır.

SIRADAKİ HABER

banner63