REFERANDUM: Bir 'evet' istifası daha!...

REFERANDUM: Bir 'evet' istifası daha!...

Referanduma sayılı günler kala bir "evet" istifası daha geldi.

Demokrat Partili Karatlı Belediye Başkanı Faik Okumuş, 12 Eylül'de yapılacakanayasa değişikliğireferandumunda partisinin 'hayır' oyu kullanmasını protesto etmek için istifa ettiğini açıkladı.

İstifa gerekçesini "Partimle fikirlerim uyuşmadı" şeklinde açıklayan Başkan Okumuş, "Benim kasabamda tabanım AK Partili olduğundan komple evet diyorlar. Biz de bu sivil anayasaya kasabalım ve çevrem olarak evet diyeceğiz." dedi.

Kısır çekişmelere karşı olduğunu ve referandumda 'evet' diyeceğini ifade eden Okumuş, "Demokrat Parti'nin bu konularda biraz dengeli durması gerekiyordu. Şimdi kendisini biraz dağıttı.CHPGenel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir amacı var, o tabi ki hayır diyecek. BDP'nin kendine göre hesapları var, hayır diyecek.MHPve DP neden hayır diyor, ben bunu anlayamadım. Bu sebeple de Demokrat Parti'den istifa ediyorum. İstifa için herhangi bir baskı yok. Şu anda belediye başkanlığı görevime bağımsız olarak devam edeceğim.12 Eylülreferandumunda yönetimim ve kasabam olarak 'evet' diyeceğiz." şeklinde konuştu.

Başkan Okumuş, kasabada toplam 2 bin 300 seçmen bulunduğunu sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2010, 13:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63