Sağlam, bakan olursa ...

Sağlam, bakan olursa ...

Kahramanmaraş Eğitim-Öğretim Araştırma ve Destekleme Derneği Başkanı Sinan Ünsal yaptığı açıklamada, “Prof. Dr. Mehmet Sağlam’ın hakkı verilmelidir. “Prof. Dr. Sağlam, bakan olursa bu kente çok şey kazandırır” dedi.

Kahramanmaraş Eğitim-Öğretim Araştırma ve Destekleme Derneği Başkanı Sinan Ünsal yaptığı açıklamada şunları söyledi: “2007 Milletvekili seçimleri öncesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ulusal medya önünde Prof. Dr. Mehmet Sağlam’a AK Parti rozeti takarken, “Milli Eğitim eski Bakanı Mehmet Sağlam’da artık aramızda, ama artık eski bakan demeyeceğiz, yeni Milli Eğitim Bakanımız” diye lanse etmişti.

Başbakanımızın bu sözlerinin ardından Kahramanmaraş’ta büyük bir sevinç yaşanmıştı. Artık bizim de bir bakanımız olsun diye, sadece Ak Partili seçmenler değil, tüm halk Sayın Prof. Dr. Mehmet Sağlam’ı bakan görmek için AK Parti’ye destek verdi, oy verdi.

Ve, seçimlerde Mehmet Sağlam’a verilen destek sayesinde AK Parti 7. milletvekilini kıl payı kaçırarak, 6 milletvekili çıkarmayı başardı. Kahramanmaraş halkı, artık bizimde bakanımız olacak diye oylarını Ak Partiye akıtmış oldu.

Ama seçim sonrası ne olduysa, Kahramanmaraş’a bakanlık verilmedi. Kaybeden sayın Sağlam olmadı, kaybeden Kahramanmaraş oldu.

Sayın Prof. Dr. Mehmet Sağlam’ın bakanlığı haksız bir şekilde elinden alınınca olan Kahramanmaraş’a oldu. Bu sonuçla Ak Partiye oy veren tüm kesim, elim kırılsaydı da oy vermeseydim dediler.

Ama artık, Kahramanmaraş’a AK Parti’nin kapatılmamasının ardından yeniden bakanlık ümidi doğdu. Artık bu fırsatı iyi değerlendirmek lazım. AKP’li milletvekillerimiz kesinlikle hissi davranmamalı, sivil toplum örgütleri memleket için birlik-beraberlik zamanı olduğu konusunda birleşmelidirler. Yoksa bu memleketin vebali her zaman üzerlerinde olur.

Sayın Prof. Dr. Mehmet Sağlam’ın Milli Eğitim Bakanlığı zamanında, kentimizde dağlar taşlar okul oldu. Mehmet Sağlam zamanında eğitime kalite geldi. Sayın Sağlam, yeniden bakan olursa bu hizmetler kaldığı yerden devam eder. Kahramanmaraş’a yatırım akar, okulsuz en ücra yerimiz kalmaz. Eğitimde ki başarımız ve kalitemiz yeniden atağa geçer. Eğer bu memleket Türkiye genelinde eğitim de en alt sıralarda yer alıyorsa, bunun nedeni okul eksikliğidir, dersliklerin yetersiz oluşudur.

Eğer eğitime kalite istiyorsak, çocuklarımızın iyi bir eğitim almasını istiyorsak, sayın Sağlam’ın Milli Eğitim Bakanı olması şarttır.

Kahramanmaraş halkı fazla bir şey istemiyor, Kahramanmaraş halkı Mehmet Sağlam’ın hakkının verilmesini istiyor.

Biz, Kahramanmaraş Eğitim-Öğretim Araştırma ve Destekleme Derneği yönetim kurulu olarak, okul bulunmayan yerleri her hafta geziyoruz. İlçe, belde, köy ayrımı yapmadan eksiklikleri yerlerinde tespit edip, il Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sebahattin Akgül’e bilgi vererek eğitime kalite getirilmesini sağlıyoruz. Kaliteli hizmet, kaliteli araç ve gereçlerle olur."

Kahramanmaraş Eğitim-Öğretim Araştırma ve Destekleme Derneği Başkanı Sinan Ünsal açıklamasına şu şekilde devam etti: “Kahramanmaraş Eğitim-Öğretim Araştırma ve Destekleme Derneği olarak, Milli Eğitimdeki aciliyetleri bir rapor haline getirerek, Milli Eğitim Komisyon Başkanımız AKP Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Sağlam’a her ay takdim ediyoruz. Sağ olsunlar sayın milletvekilimiz de verdiğimiz raporları inceleyerek, anında yetkililerle irtibata geçerek, isteklerimizi ve eksikliklerimizi değerlendirmektedir."

Başkan Ünsal, ayrıca, “Sayın Sağlam’a bu defa bakanlık verildiği takdir de, yerel seçimlerde AK Partinin yine alternatifi olmayacaktır. AKP’ye küsenler geri dönecektir. Ama aksi bir durum olursa, oylarda çok düşecektir.

Her fırsat bulduğunda kente gelerek bu memleketin sorunlarıyla ilgilenen sayın Prof. Dr. Mehmet Sağlam, geçtiğimiz günlerde yine Kahramanmaraş’a gelerek esnaf gezileri yaptı. Bu gezilere bende iştirak ettim. Esnaflar sayın Sağlam’a “Allah, seni bize ikinci Sütçü İmam olarak gönderdi, senin sayende bu memleket unutulmaz yatırımlar gördü” dediler. Bu sözlerden bir şeyler çıkarmalıyız” diye konuştu. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2008, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66