Sarıgül: "Baykal, Atatürk'ü istismar ediyor"

Sarıgül:

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sargül, CHP lideri Deniz Baykal için, "Atatürkistismar etmekten başka bir iş yapmıyorsun" dedi.

Malatya'da Sabancı Kültür Sitesi'nde Malatyalı Üniversite Öğrenciler Derneği (MÜNÖD) tarafından Malatya'daki liseli ve üniversiteli öğrencilere yönelik olarak düzenlenen Kariyer Günleri seminerinde konuşan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sargül, "Gençler ya tozda dumanda kalacaksınız ya da tozu dumana katacaksınız. Ya sıradan ve sürüden biri olun ya da bayrağı yükseklere çıkaran olun" şeklinde konuştu. "Biz askeri sadece kışlada seviyoruz" diyen Sarıgül, daha sonra şöyle konuştu:

"Mesela basın mensupları sayın Baykal'a sorsalar, Malatya'da 2 mebusu 1'e düşürdün. Sosyalist Enternasyonel'deki koltuğunu Talabani'ye kaptırdın. Atatürk'ün koltuğuna oturuyorsun. Atatürk'ü istismar etmekten başka bir iş yapmıyorsun. Atatürk'ün siyaset malzemesi yapılmasını asla doğru bulmuyorum. Orada ne oturuyorsun diye gerçekten sormak lazım".

Sarıgül'ün konuşmasından sonra tepside kuru kayısı hedeye edildi. Mustafa Sarıgül'ün çıkışında, "Halkça Sarıgül" diye sloganlar atıldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2008, 07:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66