Seçilse bile başkan olamayabilir!

Seçilse bile başkan olamayabilir!

Kılıçdaroğlu İstanbul Büyükşehir için seçimi kazansa bile başkan olamayabilir. Başkan olabilmesi için AKP'lilerin de onayı gerekiyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu Fatih Altaylı'nın konuğuydu. Programda ilginç bir detay ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'a başkan olabilmesi için Meclis'in onayına ihtiyacı var.

BAŞKANLIK İÇİN MECLİS ONAYI GEREKİYOR

Halen milletvekili olan Kılıçdaroğlu seçilmesi durumunda ortaya çıkacak tabloyu şöyle anlattı:

"Seçilemezsem İstanbul Milletvekili olarak Meclis'e geri dönüyorum. Milletvekilliğimin düşmesi için seçilmem ve arkasından Meclis'in bunu kabul etmesi gerekiyor. Etik olarak kabul ediliyor. Geçmişte de örnekleri var.

YA MECLİS ONAY VERMEZSE

'Peki ya kabul edilmezse?" Altaylı bu soruyu kendisine yönelttiğinde Kılıçdaroğlu şöyle cevap verdi:

O zaman başka biri yönetecektir. CHP'den ikinci kişi yönetecektir. Sonuçta CHP birinci geldiğine göre Belediye Meclisi de ağırlıkta CHP'de olacaktır. Belediye Meclisi de başkasını seçecektir. İzmir'de Ahmet Piriştina vefat ettiğinde de yerine Kocaoğlu seçildi. "

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2009, 09:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Biçkes
Mehmet Biçkes - 12 yıl Önce

Sayın kılıçtaroğlu siz bildiğim kadarı ile Ankara dasınız, İstanbul da inanın kaybolursunuz. Yolunuzu bile kaybedersiniz. yanınıza bir Cipiares dedikleri bir alet var ondan edinin. Üzülerek ve samimiyetle söylüyorum. Sayın Baykal sizi sizi resmen harcamış. Çünü Baykalın koltuğuna en yakın aday son çıkışlarınızla siz görünüyordunuz. Kurt Baykal sizi saltanatından uzaklaştırmak için, güya taltif etmiş, Bana göre resmen harcamış. Neyseki siz ilk değilsiniz. Yanında yönünde kim kaldıki sizi paketleyip İstanbul' a kargo yapmasın.

SIRADAKİ HABER

banner63