'Seçim güvenliği' masaya yatırılacak

'Seçim güvenliği' masaya yatırılacak

İçişleri Bakanlığı'nın ilkini Bursa'da yaptığı 'Seçim Güvenliği Bölge Valiler Toplantısı' devam ediyor. 29 Mart 2009 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinin huzur ve güven ortamı içinde yapılmasının temini amacıyla; Gaziantep ve Diyarbakır'da Seçim Güvenliği Bölge Valiler Toplantısı düzenlenecek.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay başkanlığında Gaziantep'te düzenlenecek olan toplantı, 5 Şubat Perşembe günü, Diyarbakır'daki toplantı ise 6 Şubat Cuma günü gerçekleştirilecek. Gaziantep'te düzenlenecek olan toplantıya; Gaziantep, Adana, Adıyaman, Hatay, Mersin, Niğde, Kahramanmaraş, Karaman, Kilis ve Osmaniye illerindeki yetkililer katılacak.

Diyarbakır'daki toplantıya ise Diyarbakır, Batman, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Hakkari, Malatya, Mardin, Muş, Siirt, Şırnak, Tunceli, Şanlıurfa ve Van illeri Valileri katılacak. İl Emniyet Müdürleri, İl Jandarma Komutanları ve İçişleri Bakanlığı üst düzey yetkilileri ile Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü yetkililerinin de katılacağı toplantılarda; seçim öncesi, seçim günü ve seçim sonrası alınacak önlemler değerlendirilecek.

Toplantıda, özellikle terör örgütünün seçimleri engellemek için olası provokasyon amaçlı eylemlerinin de masaya yatırılması bekleniyor. (CİHAN)

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2009, 21:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63