Sıtkı Güvenç te başvurusunu yaptı

Sıtkı Güvenç te başvurusunu yaptı

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADM) Başhekimliğini yürütürken 1 Aralık’ta istifa eden Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Kahramanmaraş Belediye Başkan aday adayı olan Diş Hekimi Sıtkı Güvenç, partiye giderek başvurusunu yaptı.

Bugün saat 17.00’da parti binasına gelen Sıtkı Güvenç, başvuru belgelerini AKP Kahramanmaraş İl Başkan Vekili Mustafa Sarıkaya’ya teslim etti. Başvuru esnasında AKP Merkez İlçe Başkanı Necati Okay da il başkanı odasında hazır bulunurken, önceki hizmetlerini anlatarak; “Ben köylü-şehirli, bürokrat-esnaf gibi ayrımlar yapmadan herkesi kucaklayacağım. Ben inşallah aday olur seçilirsem de herkesin belediye başkanı olacağım” diye konuştu.

SITKI GÜVENÇ BAŞVURUSUNU YAPARKEN NELER SÖYLEDİ?

“Ak Parti iktidara ilk geldiğinde Kahramanmaraş Devlet Hastanesi Başhekim yardımcılığı görevine getirildim. 1 yıl kadar başhekim yardımcılığı görevinden sonra 4 yıla yakın Sağlık Müdürlüğü görevinde (görevlendirme ile) bulundum. Sağlık Müdürlüğü görevi dönemimde ekip olarak çok güzel hizmetler yapmak nasip oldu. Başta kendi çalışma arkadaşlarımız olmak üzere hayırseverlerle, bürokrasiyle, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleriyle, toplumun her kademesiyle ve çok değerli basın mensuplarıyla sağlıklı, olumlu bir iletişim kurduk ve Kahramanmaraş’ta çok güzel hizmetleri bir ekip olarak gerçekleştirdik.

Sağlık ocaklarını yaygınlaştırarak sayısını % 100 artırdık ve sağlık ocaklarını yenileyerek mini hastaneler haline getirdik. Ücretsiz sağlık ocakları servisi koyduk, ağız diş sağlığı merkezi kurduk ve kendi döner sermayesinden Türkiye’de ilk ve tek olarak diş hastanesinin yeni binasını yapmaya başladık.

Vekil ebe hemşirelik, ücretsiz sağlık ocakları servisi uygulamalarımız Sağlık Bakanlığı’nca ulusal proje haline getirildi. 400 yataklı bölge hastanemiz, milletvekillerimiz, il başkanımız, etkili veya yetkili herkesin katkılarıyla yatırım programına alındı, bu gün ise inşaatı devam etmektedir.

Ancak Sağlık Müdürlüğü döneminde en önemli yaptığımız hizmet, sağlık müdürlüğü makamını herkesin ulaşabileceği bir makam haline getirdik, kapılarını sonuna kadar halka açtık, yapılacak işleri hemen yaptık, yapılamayacak işlerin niye yapılamayacağını izah edip söz vermedik, bu sayede makamın güvenirliğini sağladığımız gibi devlet millet kaynaşmasına da katkıda bulunduk. Makamların kalıcı ve saltanat için değil geçici ve hizmet için olduğunu hiç aklımızdan çıkarmadık ve bunu göstermeye çalıştık. Personel yönetimi, mali kaynakların yönetimi ve halkla ilişkiler konusunda çok ciddi eğitimler aldım. Daha da önemlisi bürokrat olarak görev yaptığım yıllar içerisinde makamıma ve odama bağlanıp kalmadım kahraman Maraşlı olarak halkın içinde olmayı, halkın dertleriyle dertlenip çözümler üretmeyi bir görev bildim ve Kahramanmaraş’ı sokak sokak, mahalle mahalle sıkıntılarıyla bilen biriyim. Sorunları ve çözümleri konusunda deneyimler kazandım. Bu birikimlerimle hemşerilerime hizmet edeceğim.

Daha sonra 22 Temmuz 2007 seçimlerinde milletvekilliğine 7. sıradan aday oldum. Adaylık boyunca seçmene ulaşabilmek için azami derecede çalıştım, saat 22:30’a kadar televizyonlarda milletvekili seçildiğim noktasında haberler yapılırken, daha sonra kırsaldan gelen oylarla CHP adayı milletvekili seçildi.

CHP 400 oy almasaydı biz seçilecektik. Biz bunda da bir hayır var deyip kaderi ilahiye tam rıza gösterdik, oyumuzu 103 bin artırmıştık ama bir milletvekili kaybetmiştik, oy oranında Türkiye’de 3’üncü olmuştuk ama bir millet vekili de kaybetmiştik. Daha sonra Ağız Diş Sağlığı Merkezi’nde baş hekim olarak göreve başladım, orada da kapımı hiç kapatmadım, insanlarımıza faydalı olmaya çalıştım.

29 Mart’ta yapılacak mahalli seçimlerde aday adayı olmam için çok kıymetli hemşerilerimden ve partili kardeşlerimizden, büyüklerimizden teşvik ve destek aldım. Ben de bu yolda birikimlerimi belediye başkanlığında kullanmaya ve Kahramanmaraş belediye başkanlığına hayırlısı ile aday adayı olmaya karar verdim. Çok değerli halkımızın, Ak Parti il, ilçe, kadın kolları, gençlik kolları ve milletvekillerimizin desteği, AKP genel merkezinin uygun görmesi halinde inşallah belediye başkanlığı hizmetine talibim.

Bir şehirde yaşam kalitesi kriterleri genel olarak belediye hizmetleri ile ölçülmektedir, bir emekli yerleşeceği şehirde önce belediye hizmetlerinden olan ulaşıma, yeşil alana, temiz havaya, sağlık ve eğitim hizmetlerine bakmaktadır, sanayi kuruluşu, kurulacağı yerde alt yapı hizmetlerine bakmaktadır. Çağdaş dünya sanayinin kendi ülkesine gelmesi için alt yapı problemlerini hallederek sanayileşmeyi teşvik etmektedir, biz de bu fikirden yola çıkarak belediye başkanı olmam halinde hizmeti yaygınlaştırıp ulaşabilirliğini ve kalitesini artırmak ve ülkemizde Kahramanmaraş’ı marka şehir yapmak azmi ve kararlılığı içinde olacağız.

Önceliğimiz toplumsal öncelikler olacak, kulağımız toplumda olup insanlarımızı dikkatle, can kulağıyla dinleyeceğiz, gözümüz şehirde, her türlü aksaklığı gözlemleyip, hızla çözümler üreteceğiz. Toplum yapısı ve gelişimi itibari ile çok dinamik olup, değişen şartlara göre istişare ile birlikte ortak akıl oluşturup hızla çözümler üreteceğiz, halihazır veya oluşturulacak projeleri mali kaynakların durumuna ve toplumsal taleplere göre kısa, orta ve uzun vadeli olarak tasnif edip bir acil eylem planı hazırlayacağız. En önemli gördüğümüz hususlardan biri de şehir ve şehirlerime ile ilgili kararlar alıp değişikler yaparken bunu bu şehrin insanıyla istişare edeceğiz, eski belediye başkanları ve belediye emektarlarından danışmanlık alacağım.

Kısacası; dedesi Kahramanmaraş merkez Bostancı Mahallesi’nden, kendisi de Pazarcık doğumlu olan ama uzun yıllardır Kahramanmaraş kent merkezinde yaşamış, bu şehirde kendi yazıhanesinde diş hekimliği yapmış, Sağlık Müdürlüğü yapmış, hem şehri, hem esnafı, hem de bürokrasiyi tanıyan ve birikimleriyle deneyimlerini Kahramanmaraş halkı için bundan sonra belediye başkanı olarak devam etmeyi düşünen biriyim.

Şimdiden herkese teşekkür eder saygılarımı sunarım. Bu vesile ile değerli halkımızın ve tüm İslâm aleminin mübarek Kurban Bayramlarını en içten duygularımla kutluyor, bu kutsal bayram günlerinin İslâm ve insanlık alemine hayırlar getirmesini diliyorum.”

ŞU ANA KADAR KİMLER BAŞVURU YAPTI

Böylece şu ana kadar aday adaylığı konuşulanlardan il eski başkanı Atıf Şirikçi, Kayseri eski defterdarı Enver Çokyiğit ve MÜSİAD eski şube başkanı İsmail Şeref Alkış ile Diş Hekimi Sıtkı Güvenç, partiye gelerek resmi başvurularını yapmış oldu.

Aday adayı oldukları bilinen mevcut Başkan Mustafa Poyraz, Merkez İlçe eski Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, eski milletvekili ve eski Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Belediye İmar ve Şehircilik Eski Müdür Vekili Zeynel Abidin Şerefoğlu ile Harita Mühendisi Emin Tanin Telbisoğlu'nun da partiye gelerek başvurularını yapmaları bekleniyor. (www.kanal46.com)

YASAL UYARI: HABER METNİ İLE FOTOĞRAFLARIN BASIN-YAYIN ORGANLARI VE İNTERNET SİTELERİ TARAFINDAN 'KANAL 46' ADI KAYNAK VE MAHREÇ GÖSTERİLSE DAHİ İKTİBAS EDİLMESİ KESİNLİKLE YASAKTIR. BU YASAĞA UYMAYANLAR İDARİ VE MALİ CEZALARI PEŞİNEN KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. KANAL 46 BU KONUDAKİ TELİF VE YAYIN HAKLARINI SAKLI TUTAR.. KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR...

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2008, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63