'Siz aldatma ve kandırma partisisiniz'

'Siz aldatma ve kandırma partisisiniz'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Çağlayan'da düzenlediği mitinge katıldı.

Çağlayan Meydanı bugün MHP'nin seçim mitingine ev sahipliği yaptı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktı. Toplanan kalabalığı selamlayan Bahçeli, yerel seçimlerin sadece mahalli yönetimi belirlemek amacıyla yapıldığı düşüncesinin yanlış olduğunu belirtti. Bahçeli, "Bu yerel seçimler milletimizin geleceğini belirleyecek önemli bir kaldırım taşıdır" diye konuştu. Bahçeli, "Türkiye'de sadece iki parti yok. Üçüncü bir parti daha var. O da üç hilaliyle gelen Milliyetçi Hareket Parti'sidir" dedi.

Bu seçimlerde en zor şartlar altında olunsa dahi herkesin sandık başına gitmesi gerektiğini belirten Bahçeli, yapılan seçimlerde sandık başına gitmeyenlerin ya da geçersiz kullanılan oyların yüzde 25 orana sahip olduğunu söyledi. Katılımın çok olması halinde halk iradesinin tartışılamayacağını belirten Bahçeli, "Oyunuzu kullanmaya giderken geçmişi araştırın, size yapılan vaadleri dinleyin ve vicdanınızı da dinleyerek oyunuzu kullanın" şeklinde konuştu. İktidar partisinin seçim yatırımı amacıyla halka hediyeler dağıttığına dikkat çeken Bahçeli, "Paketinizi alın ve yiyin. Bu sizin hakkınız. Ancak diyorum ki paketinizi alın, sandık başında tokatınızı atın" dedi.

Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti'nin seçim mitinglerine devletin parasını ve imkanını kullanarak gidip geldiğini ileri sürdü. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü Bursa mitinginde yaptığı konuşmaya değinenen Bahçeli, "Sayın Başbakan diyor ki 'Karanlık ilişkiden bahsediyorsun sayın Bahçeli. Açıklamazsan namertsin' diyor. MHP, 57. hükümete seçimlerden çıkan 2. parti olarak katıldı. Üçlü bir koalisyon vardı. MHP'nin 'Ülkem için varım' demesinden rahatsız olup, MHP'siz bir koalisyon arayışına gidilmiştir. Ülkede siyasi gücü belirleyen dış güç olmamalıdır. MHP'nin ipini iç odaklar veya dış odaklar çekemez. Çekerse halkın iradesi çeker diye erken seçime gidilmiştir." dedi.

Bahçeli'den 'namert' çıkışına yanıt!

AK Parti'nin çok kısa bir sürede nasıl kurulduğunu soran Bahçeli, bu süreci anlattı. Daha sonra MHP olarak bir soruları olduğunu belirten Bahçeli, "Hakkında siyasi yasak getirilen bir kişi, 116 gün içerisinde hangi karanlık odakların yardımı ve hangi kirli ilişkileri ile Siirt'ten milletvekili seçilmiş ve devamında Başbakan koltuğuna oturmuştur? Eğer milleti bu konuda aydınlatabilirsen ben de namert olayım ne var? Ama sizin kirli ilişkilerinizle kimler tarafından oraya oturtulduğunuzu tarih yazacak. Eğer iktidar olursam o günü araştırıp gerçeği ortaya koymazsam namerdim" şeklinde konuştu.

Adalet ve Kalkınma Partisi ismi yerine mahkeme kararlarından sonra "Aldatma ve Kandırma Partisi" demenin daha uygun olduğunu da sözlerine ekleyen Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın etnik temelde bölünmeyi tırmandırdığını kaydetti. Başbakan'ın 36 etnik gruptan bahsettiğini belirten Bahçeli, "Türkiye'yi nereye götürmeye çalışıyorsun? Matematikte toplama ve çıkarma çoğaltır, çıkarma ve bölme azaltır. Öyleyse ne istiyorsun? Rahatsızlığın nedir? Sayın Başbakan bir kimlik sorunun mu var? Sayın Başbakan, aklını başına al da konuşmalarına dikkat et" dedi.

Yerel seçimler öncesi sadece iki partinin öne çıkarılmasını eleştiren Bahçeli, "İstanbul`un imkanlarını kendilerine peşkeş çekenler, rant temin edenler, hangi hesap içinde olursanız olunuz, İstanbul`daki rekabette iki parti değil, bir parti daha vardır. O da MHP`dir. MHP`nin varlığını gözardı edenlere sesleniyorum, MHP tahminlerinizin ötesinde bir sonuç alacaktır" diye konuştu. Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Başbakan devletin imkanlarıyla Türkiye genelinde açık hava toplantıları düzenlemekte, bu gezilerde Ana ve Ata uçaklarından hangisi rast geliyorsa seçim bölgesine hareket ediyor. Orada bir helikopter de bulunuyor. Şehrin girişinde başbakanlığın Cumhuriyet otobüsüne biniyor. Şehrin içerisinde son Osmanlı padişahı gibi otobüsle bir giriş yapıyor. TOKİ denen, taşeronların parasını bile ödeyemeyen bir Başbakanlık kuruluşu, başbakanın açık hava toplantılarını düzenliyor."

Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın ağzından çıkanı kulağının duymadığını öne sürerek, "Ağzınızdan çıktıktan sonra söz size hakim olur. Öyle bir kibir, öyle bir böbürlenmeyle konuşmayla başlıyor. Bu konuşmalarında siyasi üslubu çirkinleştiriyor. Bu yaklaşımınızdan vazgeçiniz. Devam ederse, bir gün bu topluluktan karşılık görür, siyaset çok farklı zeminlere kayabilir" şeklinde konuştu.

AK Parti ve CHP'nin bir tahterevana bindiği benzetmesini yapan Bahçeli, "Birisi tahteravanın bir ucunda din istismarı yapıyor, diğeri ise öbür ucunda laiklik istismarı yapıyor" dedi. Bahçeli, ülkenin ekonomik bir çıkmaz içinde olduğunu belirterek konuşmasını tamamladı. Bahçeli'nin, konuşmasının ardından Ahmet Turgut ile alanını dolduran MHP'lileri selamlamasının ardından miting sona erdiridi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2009, 21:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
coskun cesur
coskun cesur - 13 yıl Önce

İSTANBUL MİTİNGİNDE DEMOGOJİDEN BAŞKA BİR ŞEY YOK.ÖNCE SENİ GENELBAŞKAN YAPAN GÜÇLERİ VE DSP İLE KOALİSYON YAPTIRARAK TÜRKİYE Yİ FELAKETE GÖTÜREN SÜRECİ AÇIKLA.

SIRADAKİ HABER

banner66

banner67