"Son zamanlarda Türkiye'yi bölmeye çalışanlar var"

TBMM Başkanvekili ve Kahramanmaraş milletvekili Prof. Dr. Mehmet Sağlam, "Son zamanlarda Türkiye'yi bölmeye çalışanlar var. Mecliste şımaranlar var. Ama bunlar cevaplarını alacaklardır" dedi.


Sağlam, AK Parti Göksun İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin son 10 yılda ekonomik ve siyasi istikrarı yakaladığını vurguladı.


Dünyada ve Avrupa'da kriz konuşulurken Türkiye'nin büyümeye devam ettiğini belirten Sağlam, Türkiye'nin bölgesinde en hatırı sayılır ülke haline, Avrupa'ya artık "kafa tutan" bir seviyeye geldiğini ifade etti.


Avrupa'nın karmaşa içinde olduğunu ancak Türkiye'nin dimdik ayakta yoluna devam ettiğini bildiren Sağlam, "Avrupa Birliği'ne müracaat ettik, ayak sürüyorlar biliyorsunuz. Avrupa karmaşa içinde ama Türkiye ayakta dimdik yoluna devam ediyor. Ülkemizin dünyada itibarı yükseldi, artık başka devletler arasında yaşanan problemlerde ara bulucu rol oynuyor" diye konuştu.


Türkiye'nin sorunlarını sabırla çözmek istediğini ifade eden Sağlam, şöyle konuştu:


"Son zamanlarda Türkiye'yi bölmeye çalışanlar var. Mecliste şımaranlar var. Ama bunlar cevaplarını alacaklardır. Hiç merak etmeyin bu ülkenin bir santimetre karesi bile hiç kimseye verilemez. ve hiç kimsenin de bir santimetrekareyi almaya gücü yetmez. İşte kabadayılık yapmak isteyenler var. Sabır gösteriyoruz. Zannetmeyin onlardan korkuyoruz. Bizler yedi düvele karşı savaşmış şehrin temsilcileriyiz. Hiç kimse Türkiye'ye şu veya bu şekilde bir santimetrekaresine gözünü dikmeye kalkmasın. Bu mümkün değildir. Biz birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece tarih de göstermiştir ki bu milletin başaramayacağı hiçbir şey yoktur."


Sağlam, Türkiye'nin geleceğinin eğitimde olduğunu, eğitilmiş insanın her şeyin üzerinde tutulması gerektiğini belirtti.


 NEVZAT PAKDİL DE BİR KONUŞMA YAPTI..


AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil ise demokrasilerde, demokratik cumhuriyetlerde halkın iradesinin üzerinde hiçbir irade olmadığını söyledi. Türkiye'de vesayet sistemi ve vasiliğin tamamen kalkacağını ifade eden Pakdil, şunları anlattı:


"Bir ülkenin kalkınması için öncelikle bir kadroya ihtiyaç var. İnanan ve kendi meselelerine sahip çıkacak bir kadroya ihtiyaç var. İşte bu kadro AK Parti'nin kadrolarıdır. Şunu ifade etmek isterim. Türkiye'de bugün hepinizin bildiği bir vesayet sistemi var. Bugün AK Parti iktidarı bu vesayet sistemini büyük ölçüde kaldırdı. Ama hala direnen insanlar var. Mesele şu; bir halkın iradesi var, bir de başkalarının iradesi var. Birileri, Türkiye'de istikrarın bozulmasını istiyor. Yamalı bohçalı iktidarlar olsun diye can atıyorlar. Cumhuriyet Halk Partili kardeşlerimizin bu memlekette iktidar olma diye bir iddiaları yok. İktidar olma şansları da yok. Onların amacı istikrarı bozmak."


AK Parti Göksun İlçe Kongresi Yapıldı


AK Parti Göksun İlçe kongresinde ilçe başkanlığına yeniden Talhat Koska seçildi.

AK Parti Göksun İlçe kongresi partililerin yoğun katılımı ile Garipoğlu Düğün Salonunda gerçekleştirildi.

Partinin 4. olağan kongresine TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Mehmet Sağlam, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, İl Başkanı Mehmet Fatih Erkoç, Merkez İlçe Başkanı Necati Okay, Göksun Belediye Başkanı Ramazan Hurç, Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, Belde Belediye Başkanları ile üyeler ve çok sayıda partili katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından İlçe Başkanı Talhat Koska, AK Parti iktidarında Göksun'da birçok sorunun çözüldüğünü ve yeni yatırımların geldiğini vurguladı.

Koska, şöyle devam etti:

"AK Parti iktidarına kadar hayal dahi edilemeyen birçok yatırımı hükümetimizin istikrarlı duruşu sayesinde gerçekleştirdik. Tüm bu hizmetleri sizlerden aldığımız yetki ve güç sayesinde gerçekleştirdik. AK Parti'nin farkı 10 yılda istikrardan ödün vermeden yaptığı hizmetlerle ortaya çıkmıştır. Çalışma arkadaşlarıma ve hizmete katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum."

Belediye Başkanı Ramazan Hurç ise AK Parti iktidarında Göksun'a yapılan hizmetleri anlattı. Hurç, kendilerine her türlü yardımı yapan milletvekillerine ve her zaman destek olan partililere teşekkür etti.

Daha sonra TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Mehmet Sağlam ile AK Parti Milletvekili Nevzat Pakdil ve İl Başkanı Mehmet Fatih Erkoç'ta birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde tek aday olan İlçe Başkanı Talhat Koska, yeniden seçildi.

İlçe yönetimi ise şu isimlerden oluştu: "Ali Kundakçı, Ahmet Özcan, Ali Akoğlu, M.Metin Sağlamoğlu, Ekrem Şalcı, Altınay Bakıcı, Osman Güngör, Mustafa Sağır, Cengiz Kenger, Semih Erdem, Akif Bolat, İsa Topal, Mehmet Peltek, Enver Parlak, Nurdan Coşkun, Serap Yıldız, Cuma Bayazıt, Haydar Oktay, Cuma Bolat, Fermiz Bağıcı, Sefer Sağır, İsa Söyler, Niyazi Özkan."


 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2012, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63