SORU: Yüzde 42'lik 'Hayır' kimin?

SORU: Yüzde 42'lik 'Hayır' kimin?

Referandumdan çıkan sonuç, 'hayır' cephesinde yer alan CHP ve MHP'yi birbirine düşürdü.

Her iki parti de yüzde 42'lik oy oranını sahiplenmeye çalışırken diğer partiyi suçlama yoluna gitti. Tarafların sözleri şöyle:

CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, referandum çalışmasını tek başına sırtladıklarını iddia etti. 'Hayır' kampanyasına katkı verdiğini düşünen partilerin arkalarına dönüp bakmasını isteyen Ersin, "CHP dışındaki partilerin dönüp bir arkalarına bakması lazım. Bana göre CHP, bu kampanyadan yüzünün akıyla ments and SettingsuserBelgelerimResimlerimchp-hayir.jpgçıkmıştır ve bana göre başarılıdır." sözleriyle bombayı MHP'nin kucağına attı.

Bu sözlere cevap anında geldi. MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır referandumdaki yüzde 42'lik 'hayır' oyunun kendilerinin dile getirdiği endişeler sonucu çıktığını öne sürdü ve CHP'nin iddialarını yalanladı.

Şandır, MHP Mersin İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, bazı CHP yöneticilerinin, MHP'nin tabanına sahip çıkamadığı yönündeki eleştirilerine tepki gösterdi. CHP'nin referandum sürecinde neye karşı çıktığını net olarak ortaya koyamadığını savunan Şandır, "Sokağa çıkın sorun, 'CHP bu anayasa değişikliğine ne için karşı çıkıyor?' diye, akılda kalan hiçbir şey söylenmeyecektir." diyerek yüzde 42'lik sonucun kendilerine ait olduğunu iddia etti. (Mynet)

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2010, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63