Soylu, aday tanıtım toplantısına katıldı

Soylu, aday tanıtım toplantısına katıldı

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş’a gelerek partisinin aday tanıtım toplantısına katıldı.

Soylu, Ak Parti ve CHP’nin Türkiye’ye yakışmayacak siyasi anlayış içinde olduğunu öne sürerek; “Türkiye’de eğitim konuşulacağına, sağlık konuşulacağına, vergi konuşulacağına, adalet konuşulacağına, ekonomi konuşulacağına şu siyasilerin konuştuklarına bakar mısınız?. Sayın başbakan kalkıyor bir laf ediyor, Baykal karşısında kalkıyor bir laf ediyor. ‘Ben valimi yedirmem’ neymiş ötekisi diyor ki; ‘ben vali yemem höşmerim yerim’, ötekisi diyor ki; ‘şekerine dikkat et’, ötekisi diyor ki, ‘tansiyonuna dikkat et’ 21. yüzyılda Türkiye’ye yakışan bir siyaset anlayışı mıdır?” dedi.

Bugün akşam saatlerinde kente gelen Soylu, kent turu yaptıktan sonra, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde yapılan aday tanıtım toplantısına katıldı. Partilileri tarafından sevgi gösterileri ile karşılanan ve ‘Başbakan Soylu’ sloganları ile salona giren Soylu, yaptığı konuşmada iktidarı ve ana muhalefet partisi CHP’yi eleştirdi.

Türkiye’nin Ak Parti ve CHP’ye kilitletilmeye çalışıldığını savunan Soylu, siyasetin çözmesi gereken meselelerin unutturulduğunu öne sürdü. Soylu; “Bu ülkede 6,5 yıllık bir iktidar var. Halk üniversite sorununu çözsün diye, fabrikalar çalışsın diye, geleceğe umutla bakan bir ülke oluşsun diye, meslek liselerindeki kat sayı sorunu ortadan kalsın diye, başörtüsü sorunu çözülsün diye, Türkiye bir üretim ülkesi olsun diye oy verdi. Ama bu gün Türkiye, güçsüz, borçlu ve yarınından umutsuz bir ülke haline geldi. Şimdi Türkiye 200 milyar dolar toplam borçla 2009’u nasıl geçirecek. 86 milyar doları sadece bu yıl ödenecek. 38 milyar doları kısa vadeli olan borçla yarınlara nasıl çıkılacak. Fabrikaların nasıl açılacağını düşünürken, esnaf sabahtan akşama kadar nasıl siftah yapacağım, borçlarımı nasıl ödeyeceğim diye düşünürken, Türk tarımı tarihinin en zor günlerini yaşarken, böyle bir adaletsizlik böyle bir anlayışsızlık olabilir mi? Türk kara sularında yatlarıyla beraber gezen insanlar normal mazota verilen, normal benzine verilen paranın yüzde 50’siyle, yüzde 40’ıyla beraber istedikleri keyfi çatacaklar. Ama bu ülkede üretmeye çalışan insanlar bu ülkenin tarımıyla uğraşan, eli nasırlı insanlar, ülkenin yarınlarına güvenemedikleri için sabahtan akşama kadar alnının teriyle, emeğiyle beraber bir büyük ortaya koyan bu ülkenin çiftçisi poşetle beraber mazot alacaklar” diye konuştu.
Dünya’nın her geçen gün değiştiğini kaydeden Soylu, Türkiye’nin soğuk savaş sonrası oluşan değişim fırsatını kaçırdığını öne sürdü. Soylu; “Bundan 50 yıl önce ABD’de otobüse alınmayan insanlar, bu gün o ülkeyi yönetiyorlar. Soğuk savaş sonrası biz büyük bir fırsatı kaçırdık. Bunun nedeni 28 Şubat’tır. Bunda dahli olanların ne bu dünyada, ne öbür dünyada yatacak yeri olmasın” şeklinde konuştu.

Her geçen gün partilerine olan ilginin arttığının altını çizen Soylu, 29 Mart’tan başarıyla çıkacaklarını belirtti. Soylu; “29 Mart’ta bunlara günlerini göstereceğiz. Her geçen gün Anadolu topraklarında çoğalıyoruz. Bana destek olun, Allah’a yemin olsun bu ülkenin kitabını yazacağım” diyerek sözlerini tamamladı.

DP Teşkilat başkanı Nevzat Ceylan ve çok sayıda parti yöneticisinin katıldığı toplantıda, DP’nin Kahramanmaraş’taki adayları partililere tanıtıldı. Soylu geceyi Kahramanmaraş’ta geçirdikten sonra yarın kentten ayrılacak. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2009, 21:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner67