'Sözünde duran başkan arıyoruz!'

'Sözünde duran başkan arıyoruz!'

Kahramanmaraş’ın Mahrukatçılar Bölgesi Toptancılar Caddesi üzerinde bulunan ve sebze-meyve haline açılan arka kapının belediye tarafından kapatılmasına vatandaşlardan yoğun tepki geldi.

Birkaç gün önce açılıp, sözde birkaç esnafın şikâyetçi olması üzerine kapatılan kapı esnafın bir numaralı gündem maddesi oldu. Bu kez de kapının açılması yönünde söz birliği yapan cadde esnaf sakinleri, “Zaten işlerimiz bozuk, gelen – giden yok. Esnaf darboğazda iken, bırakın da kapı açılsın, esnaf arasında hareket olsun” derken, olay yerine intikal eden MHP Kahramanmaraş merkez ilçe başkanı Ömer Özkan da, belediye aldıklarında, Mustafa Daşçı tarafından 30 Mart sabahı, sadece esnafa kapalı olan bu kapının değil, tüm kapıların vatandaşa açılacağını, zor günler yaşayan esnafı sıkıntıdan kurtaracaklarını söyledi.

Sözünde duran başkan aranıyor” pankartlarıyla kapatılan kapı önünde eylem yapan vatandaşlar, “Bu cadde ile hal içindeki esnaflar arasında alış-verişler bıçak gibi kesildi. Evimize ekmek götürmek istiyoruz, belediye buna mani oluyor” derken, eylemden bir saat sonra kaynak ile kapatılan kapının açıldığı haberi esnafı sevindirdi. (Kaynak: Kimlik - www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2009, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner73