Temayül'ün bayan birincisi Kazlı işi sıkı tutuyor!

Temayül'ün bayan birincisi Kazlı işi sıkı tutuyor!

100 milletvekili aday adayının görücüye çıktığı AK Parti Kahramanmaraş Temayülünde, Pazarcık ilçesinden aday adaylığını açıklayan 20 bayan aday adayının içerisinden 414 delegenin oyunu alan Ayşe Kazlı’nın bayanlar içerisinde açık bir farkla birinci olması büyük yankı uyandırırken teşkilatın da bayanlar içerisinde Ayşe Kazlı’yı işaret etmesi ilçesinde taraflı-tarafsız herkesi sevince boğdu.

Pazarcık ilçesinde yayımlanan refikimiz Pazarcık Aksu Haber gazetesinde yer alan haberin devamında ise şöyle denildi:

“Siyasete yeni soyunan ve “HİZMET ETMEK İSTİYORUM” diyen Ayşe Kazlı bu sonuçla mutlaka AK Parti’nin sıralamasında bir yer alacağı konuşulurken, Kahramanmaraş’ın ilk kez bir bayan adayının Pazarcık’tan çıkması ve mecliste Pazarcık’lı birinin yer alacağı sevincini de Pazarcıklılar yaşayacaklar.

100 aday adayının çekiştiği AK Parti Kahramanmaraş temayülünde 414 delegenin oyunu alarak büyük ses getiren Ayşe Kazlı vekil olma yolunda büyük bir yol kat ederken temayülün heyecan içerisinde ama büyük bir olgunluk içerisinde geçtiğini de belirtti.

Gazetemize bir açıklama yapan Ayşe Kazlı şunları söyledi:

“HİZMET ETMEK İSTİYORUM”

Kahramanmaraş için birçok alanda projesi olduğunu bunları hayata geçirmek için Kahramanmaraş’ı bayan milletvekili olarak mecliste temsil etmek istediğini belirten AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Ayşe Kazlı, Kahramanmaraş için görüşlerini şöyle dile getirdi:

“Kahramanmaraş’ta en çok istediğim şey bayan olarak tüm kadınlarımızı bir araya getirerek, en ücra köşeden en çağdaş mahalleye kadar elele tutuşturup, milli değerlerini yitirmeden sağlık ve eğitim hizmeti sağlamaktır. Gerekli projeler ile ilime hizmet etmek istiyorum.

Kahramanmaraş’ta olmak, burada eğitim görmek, burada yaşamak demektir bilinciyle Kahramanmaraş’ın şehircilik, eğitim, sağlık, ekonomi ve sosyal hizmetlerinde Türkiye’nin en refah ve ileri arasında olması için hiç durmadan çalışmak, üretmek istiyorum. İnsanların emekli olunca yaşamak isteyecekleri bir il hayal ediyorum.

“TEŞKİLATIMIN YANINDA OLACAĞIM”

Muhtaç olduğum gücü önce Allah’ımdan, sonrada yıllardır insanla gönüllü çalışan, tüm dertlerini dinleyen, çoğu zaman kendini yalnız hisseden tüm teşkilat ve teşkilatçılarımdan almak istiyorum. Onların her zaman yanlarında olacağım. Teşkilatıma layık olmak için vekillik yolunda insanlığım ve sadakatımla canla başla çalışacağım.

Kahramanmaraş’a hizmette bulunmaya ve TBMM’de temsil etmeye talip oldum. İnşallah bu süreçte çalışıp, gayret ederek, hep birlikte güzel bir yere geleceğiz. Güzel sonuçlar alırız inşallah. Güzel ilimizi daha da ileriye götürmek üzere hep birlikte başarılı işlere imza atacağımıza inanıyorum. Henüz başlangıçtayız. Allah utandırmasın. Niyetimiz hizmet etmek, başarılı olmak, birlikte, el ele, gönül gönüle bir süreç yaşamak istiyorum. Bundan sonra hep birlikte oluruz” dedi.”

AYŞE KAZLI KİMDİR?

1977 yılında Kahramanmaraş İli Pazarcık ilçesinde doğdu.

İlk, Orta ve Lise Tahsilini Pazarcık ilçesinde tamamladı.

1996–2000 yılları arasında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesini bitirdi.

2002 yılında Kahramanmaraş Belediyesinde Ziraat Mühendisi olarak göreve başladı.

2002–2005 yılları arasında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde Yüksek Lisansını tamamlayarak Ziraat Yüksek Mühendisi oldu.

Halen 2002 yılında göreve başladığım Kahramanmaraş Belediyesinde Ziraat Yüksek Mühendisi olarak görevimi sürdürmekteyim.

2007 yılından itibaren HAK-İŞ Konfederasyonu HİZMET-İŞ Genel Sendikası Kahramanmaraş Şubesi Kadın Komitesi ve İşçi Disiplin Kurulu Başkanlığını sürdürmekteyim.

Kahramanmaraş Ziraat Mühendisleri Odasında 2004–2008 yılların arasında Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulundum.

2001 yılında kayıt olduğum Pazarcık Ak Parti üyeliğim halen devam etmektedir.

T.M.M.O.B. Kahramanmaraş İl Koordinasyon Kurulu Kadın Komisyonu Yönetim Kurulu üyeliğim devam etmektedir. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2011, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63